Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПІХТАР Олена Анатоліївна
УДК 378.14:78(043.3)
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.02 – теорія та методика навчання (музика і музичне виховання)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії музики і музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Смирнова Тетяна Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
декан музично-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук
Харченко Поліна Вагифівна,
начальник відділу міжнародних наукових
зв’язків Академії мистецтв України.
Захист відбудеться “22” червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано “ ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кардинальні зміни, що відбулися в соціально-економічному і політичному устрої нашого суспільства, зумовили підвищення ролі людського чинника. Гуманізація, демократизація і гуманітаризація вищої освіти в сучасних соціокультурних умовах пов’язана з переорієнтацією на особу в системі навчання та виховання з метою створення умов для самовираження й творчої самореалізації студентів, як це передбачено Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) та Концепцією національного виховання.
Професія музиканта як виконавця, педагога і просвітника ставить перед майбутніми фахівцями важливі завдання. Вони повинні мати (поряд із виконавськими уміннями, навичками та музикознавчими знаннями) досить розвинене самостійне, критичне й активне музичне мислення; виявляти здатність до творчої самореалізації й самовдосконалення в художньо-творчій та професійній музичній діяльності; бути спрямованими на пошук оригінального розв’язання практичних проблем. Тому саме особистісна орієнтація процесу підготовки майбутніх фахівців як необхідний чинник активізації їхнього музичного мислення забезпечує високу продуктивність навчально-виховної діяльності, у центрі уваги якої – всебічне особистісне та професійне самовизначення студентів.
Новітні досягнення мистецтвознавства і психолого-педагогічних наук створили новий науковий контекст для дослідження музичного мислення як різновиду художнього мислення в рамках педагогічного процесу. Значний внесок у з’ясуванні цього феномена становлять праці з музикознавства (М.Арановський, Л.Дис, І.Котляревський, В.Медушевський, В.Москаленко, В.Радзівон, А.Сохор, Ю.Холопов та ін.), музичної психології (В.Петрушин, Л.Самсонідзе, Г.Ципін та ін.), а також з музичної педагогіки (Л.Арчажнікова, М.Дяченко, В.Крицький, С.Олефір, Н.Мозгальова, К.Тарасова та ін.).
Аналіз літератури з проблем музичного мислення засвідчує наявність кількох напрямків досліджень: розуміння інтонаційної сутності музичного мислення (Б.Асаф’єв); виявлення компонентів музичного мислення з позиції інтонаційного підходу (А.Заруба, Ю.Шмалько); визначення продуктивності слухацького сприйняття як категорії музичного мислення (Л.Виготський, О.Леонтьєв, Б.Теплов); обґрунтування логіко-конструктивних принципів звукової організації (І.Пясковський, І.Котляревський, Л.Мазель); з’ясування рівня образно-асоціативного осмислення музики (Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок