Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВІ ВАЖЕЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕгулювання доходів ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ПОДАТКОВІ ВАЖЕЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕгулювання доходів ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Назва:
ПОДАТКОВІ ВАЖЕЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕгулювання доходів ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський університет економіки та права
Кухарєва Ольга Олександрівна
УДК 336.075.8
ПОДАТКОВІ ВАЖЕЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕгулювання
доходів ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
КАЛАМБЕТ Світлана Валеріївна,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, завідувач кафедри фінансів і банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Воробйов Юрій Миколайович,
Кримська академія природоохоронного та курортного будівництва, завідувач кафедри фінансів і кредиту;
кандидат економічних наук, доцент
РЕВА Тетяна Михайлівна,
Академія митної служби України, доцент кафедри менеджменту ЗЕД та митної справи
Провідна установа: Донецький державний університет управління,
кафедра економіки, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “30” червня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий “28” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Шаповал
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до ринкової економіки важливим завданням економічної політики держави є створення й забезпечення функціонування в країні ефективної податкової системи. Як економічна форма та важливий регулятор взаємовідносин між громадянами, з одного боку, та державою – з іншого, податкова система в ринкових умовах стає, по суті, єдиним гнучким засобом державного впливу на економічну активність громадян і контролю за формуванням і розподілом грошових доходів населення. Ефективно виконувати цю функцію вона може лише за умов забезпечення цілеспрямованого її регулювання як на етапі формування, так і на етапі практичної реалізації через відповідні інститути законодавчої й виконавчої влади. Таким чином, податкова система, виступаючи фактором впливу на стан економічної діяльності громадян, та як наслідок – на економіку країни, потребує регулювання з боку державних органів.
Найбільш вагомими роботами в теорії податків є праці класиків Дж. Кейнса, Е. Селігмана, А. Сміта, у яких сформульовано основоположні принципи оподаткування, що не втратили своєї актуальності і в сучасних умовах. Але специфічні умови розвитку національної економіки вимагають уточнення й подальшого розвитку теоретичних засад застосування податкових важелів при регулюванні доходів фізичних осіб.
Сучасні макро- та мікроекономічні аспекти теорії оподаткування, викладені в розробках відомих зарубіжних учених, – Е. Аткінсона, Ш. Бланкарта, Р. Масгрейва, П. Самуельсона, Дж. Стігліця, – не адаптовані до вітчизняних умов податкового регулювання доходів фізичних осіб.
Значний внесок у розвиток теоретичних проблем формування та функціонування механізму державного регулювання економіки, а також податкової системи як основного його засобу в умовах переходу від централізовано керованої до ринкової економіки, удосконалення механізму функціонування податків в Україні належить вітчизняним ученим: О. Амоші, О. Василику, В. Вишневському, В. Геєцю, І. Лукінову, І. Луніній, П. Мельнику, А. Соколовській, В. Суторміній, В. Федосову, М. Чумаченку, Л. Шаблістій, російським ученим: В. Пушкарьовій, Д. Чернику, Т. Юткіній та іншим. Низка важливих питань щодо податкового регулювання економічних процесів знайшли своє висвітлення в публікаціях працівників податкової служби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОДАТКОВІ ВАЖЕЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕгулювання доходів ФІЗИЧНИХ ОСІБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок