Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничий УНІВЕРСИТЕТ
СКЛЕПОВИЧ КОСТЯНТИН ЗЕНОНОВИЧ
УДК 622.26:622.831.2
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ технології
зміцнення порід на кінцевих ділянках лав
Спеціальність 05.15.02 – “Підземна розробка родовищ корисних копалин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі розробки родовищ корисних копалин Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, професор кафедри розробки родовищ корисних копалин Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
(м. Алчевськ) | Клішин
Микола
Кузьмич
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) | КУЗЬМЕНКО
Олександр
Михайлович
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник відділу механіки гірничих порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Поля- кова НАН України (м. Дніпропетровськ) | МУСІЄНКО
Сергій
Петрович
Провідна установа: | Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра розробки родовищ корисних копалин
Захист відбудеться ” 6 ” жовтня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 з захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр-т. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр-т. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий ” 6 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент В.І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У теперішній час через погіршення гірничо-геологічних умов та економічного становища шахт і, як наслідок, збільшення собівартості видобутку вугілля, найактуальнішим питанням виживання вугільних шахт є підвищення обсягів і зниження вартості видобутку вугілля. Для цього необхідне створення умов для ефективної роботи сучасних високопродуктивних механізованих комплексів.
Основна причина зниження швидкості посування й аварійних зупинок очисних вибоїв, травматизму – вивали породи з покрівлі, що відбуваються в місцях геологічних порушень, на ділянках нестійкої або помилкової покрівлі.
У 2001 році 442 лави Донбасу перетнули 334 розривних порушення загальною довжиною 25 тис.м та 182 ділянки нестійкої покрівлі. На площі 400 тис.м2 покрівля обрушилася в привибійному просторі лав. За таких умовах швидкість посування лав на 40% менша, а собівартість видобутку вугілля в 1,5 раза більша.
Найбільш ефективним заходом щодо запобігання вивалів є зміцнення порід нагнітанням скріплювальних речовин, що застосовується тільки в 6-7% лав Донбасу від необхідного обсягу. Основна причина низького рівня застосування зміцнення – висока вартість, яка зумовлена не тільки високою вартістю поліуретанових речовин (більше 12000 грн/т), але й великою їхньою витратою (5 л/м3).
Зниження витрат можливе через використання недорогих (до 3000 грн/т), але ефективних скріплювальних речовин, а зменшення витрати речовин – визначенням параметрів зміцнення з урахуванням властивостей масиву порід. Для цієї мети необхідне вивчення пустотності, фільтраційних і механічних властивостей масиву порід попереду лави, які змінюються в часі й у просторі в зоні впливу очисних робіт, а також властивостей скріплювальних речовин.
У зв'язку з великим обсягом робіт щодо зміцнення й необхідністю зниження витрат на зміцнення обґрунтування параметрів технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав є важливим актуальним завданням, вирішення якого дозволить знизити витрати на зміцнення, підвищити безпеку робіт і зменшити собівартість видобутку вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ технології зміцнення порід на кінцевих ділянках лав

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок