Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИМІРЮВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ НАФТИТА НАФТОПРОДУКТІВ

ВИМІРЮВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ НАФТИТА НАФТОПРОДУКТІВ

Назва:
ВИМІРЮВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ НАФТИТА НАФТОПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Василюк
Володимир Михайлович
УДК 536.53+621.382.5
ВИМІРЮВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
ДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ НАФТИ
ТА НАФТОПРОДУКТІВ
05.11.04 - прилади та методи вимірювання теплових величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету " Львівська політехніка " Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри “Метрологія, стандартизація та сертифікація”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Лах Володимир Іванович, президент АТ “Термоприлад”
доктор технічних наук, професор, Федик Іван Іванович, член-кореспондент Російської академії наук, лауреат Державної премії, Заслужений діяч науки і техніки Росії, директор НВО “Луч”
Провідна установа:
Державний науково-дослідний інститут “Система”, відділ розроблення наукових, методичних та технічних основ метрологічного забезпечення ВІС та АСКТП, Львів.
Захист відбудеться “ 23 ” лютого 2001р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті "Львівська політехніка", 79013, Львів, вул. С.Бандери 12, ауд. 226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий 22 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Луцик Я.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах постійного зростання світових цін на енергоносії особливо актуальним стає їх комерційний облік. Це вкрай необхідно для України, через територію якої проходять основні нафто- та газопроводи в Європу. Складність технологічних процесів при підвищеному тиску i великих швидкостях нафтопродуктів трубопроводами вимагає вдосконалення єдиного автоматизованого технологічного комплексу. У великій мірі це стосується покращання метрологічних та експлуатаційних характеристик засобів вимірювання багатьох параметрів нафтопродуктів для створення сигналів керування вимірювальним комплексом. Це призводить до зменшення втрат обліку нафтопродуктів через недосконалість вимірювальних засобів.
Основною фізичною величиною, яка безпосередньо пов'язана з вимірюваннями параметрів рідин та газів, продуктивністю перекачувальних станцій, надійністю технологічного обладнання є температура. Так, вимірювання температури нафти навіть з похибкою ±0,5 К призводить до втрат десятків тисяч тон нафти при теперішніх об`ємах перекачування. Тому вдосконалення як методів, так i засобів вимірювання температури, є актуальним.
Відомо, що для зменшення втрат нафтопродуктів до значень, якими можна нехтувати на практиці, похибка вимірювання температури не повинна перевищувати +0,2 К в діапазоні -50 0С до 200 0C. Забезпечити таке значення похибки сучасними вітчизняними засобами при зміні впливних величин довкілля досить складно, а з використанням імпортних засобів - дорого.
Серійні первинні перетворювачі, які використовуються для аналогічних вимірювань, виготовляються з чистих металів, а саме: платини, міді та нікелю. Заміна їх альтернативними дешевими перетворювачами при масовому їx використанні принесе суттєвий економічний ефект. Крім цього, при використанні автоматизованих систем контролю виникають проблеми метрологічного забезпечення, в діапазоні температур (-50ё200) 0С. Це вимагає створення первинних перетворювачів температури з чітко нормованими номінальними статичними характеристиками або з можливістю простого їх відтворення на практиці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження безпосередньо пов'язані із планами впровадження нової техніки та передової технології на об'єктах ДАТ "Магістральні нафтопроводи "Дружба" за темою "Впровадження портативних цифрових термометрів для оперативного контролю температури нафти на потоці" - (п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИМІРЮВАЧІ ТЕМПЕРАТУРИ З ВИКОРИСТАННЯМ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВДЛЯ КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ НАФТИТА НАФТОПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок