Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аномалії хімічного складу зір помірних мас

Аномалії хімічного складу зір помірних мас

Назва:
Аномалії хімічного складу зір помірних мас
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,34 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Андрієвський Сергій Михайлович
УДК 524.4; 524.33; 524.352
Аномалії хімічного складу
зір помірних мас
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі астрономії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Пілюгін Леонід Степанович, Головна Астрономічна обсерваторія НАН України; провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук
Любимков Леонід Сергійович, Кримська Астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України; провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Леушин Валерій Володимирович, Спеціальна Астрофізична обсерваторія АН Росії, Московський відділ, Росія; завідувач відділом.
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “28” листопада 2002 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.208.01 з присудження наукового ступеня доктора фізико-математичних наук при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: 03680, Київ, ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, 27. (Початок засідань о 10 год.).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ГАО НАН України за адресою: 03680, Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиліття ознаменувалося істотним прогресом в області спостережної астрофізики і методів чисельного моделювання переносу випромінювання в зоряних атмосферах. З одного боку, принципово нові приймачі випромінювання зробили можливим одержання спектрів високого розрізнення з великим відношенням сигнал/шум для слабких об'єктів, з іншого боку, з'явилася можливість проводити дослідження фізичних і хімічних характеристик зір з використанням удосконалених комп'ютерних кодів і реалістичних моделей зоряних атмосфер як у наближенні локальної термодинамічної рівноваги (ЛТР), так і при відмові від неї (далі позначимо такий підхід, як не-ЛТР). У сукупності ці два зазначені фактори стали гарантами одержання спостережних і теоретичних результатів високої надійності.
До кінця ХХ століття в ряді випадків виникла нагальна потреба критичного перегляду виконаних раніше робіт в області хімічного складу зір. Практичне значення такого перегляду не викликає сумнівів, тому що отримані в результаті цього висновки мають безпосереднє відношення до теорії зоряної еволюції, а також теорії еволюції зоряних систем. Основні принципи стандартної теорії еволюції поодиноких зір, сформульовані ще в 60-і роки минулого століття, у цілому одержали блискуче підтвердження з боку спостережної астрофізики. Однак детальне дослідження зовнішніх проявів, що супроводжують зоряну еволюцію, безсумнівно, є актуальним, тому що дозволяє в окремих випадках скорегувати стандартний сценарій і зробити критичний вибір між гіпотезами, котрі пояснюють феномени, що спостерігаються. Особливе значення й актуальність має дослідження фізико-хімічних характеристик зір помірних мас. Як уже було відзначено, такі зорі головної послідовності (ГП) показують широкий спектр хімічних аномалій, що пов'язано зі специфічними фізичними умовами в їхніх атмосферах. В окремих випадках аномалії, що спостерігаються, усе ще залишаються без пояснення, а еволюційний статус зір, які демонструють їх, – нез'ясованим.
Безумовно, актуальним є визначення хімічного складу зір-надгігантів і цефеїд, зокрема. Незважаючи на те, що ці об'єкти не мають яскраво вираженої хімічної пекулярності (як, наприклад, зорі ГП), і процеси формування їхнього поверхневого складу сьогодні в цілому ясні, роль цих зір у пізнанні закономірностей галактичної хемодинаміки важко переоцінити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Аномалії хімічного складу зір помірних мас

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок