Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕГРАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКІЛ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО КОМПЛЕКСУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕГРАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКІЛ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕГРАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКІЛ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Ткач Тамара Володимирівна
УДК 37.015.3
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕГРАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКІЛ
В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО КОМПЛЕКСУ
Спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник – ШВАЛБ Юрій Михайлович,
доктор психологічних наук, старший науковий
співробітник, Національний університет ім. Тараса
Шевченка, завідувач кафедри соціальної роботи
та педагогіки
Офіційні опоненти - КОЛОМІНСЬКИЙ Наум Львович,
доктор психологічних наук, професор,
Міжрегіональна академія управління
персоналом, завідувач кафедри психології
- ДОЛИНСЬКА Любов Василівна,
кандидат психологічних наук, професор,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова МОН України, завідувач кафедри
психології
Провідна установа – Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, кафедра психології.
Захист відбудеться “19” листопада 2002 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “18” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради БАЛЛ Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування освітніх систем в Україні викликано вимогами тих перетворень, що відбуваються у соціально-політичній сфері країни, у зміні суспільних відносин, а також ринковими трансформаціями в економіці. Напрямки інтеграції України у світовий простір зумовили орієнтацію суспільства на тип розвитку, що базується на модернізації промисловості, залучення інтелекту до наукових пошуків, технологічних проривах у виробництві. Саме тому важливою рисою розвитку сучасного освітнього процесу стало формування системи неперервної освіти, в якій можна виділити три аспекти. По-перше, процес становлення особистості в ході постійного навчання людини в освітніх закладах чи шляхом самонавчання, що забезпечує їй професійну підготовку відповідно до потреб людини і суспільства. По-друге, неперервну освіту можна розглядати з позицій освітнього процесу, викликаного потребами суспільства до рівня та якості освіченості людини. По-третє, її тлумачать як породження самих освітніх систем, що трансформуються в напрямку саморозвитку особистості шляхом впровадження новітніх освітніх технологій.
Важливою рисою неперервної освіти є розширення доступу людини до вищої освіти. Всесвітня конференція з проблем вищої освіти, що проходила в Парижі в жовтні 1998 року під егідою ЮНЕСКО, констатувала, що пріоритетними завданнями розвитку вищої освіти є розширення доступу до неї (до 2025 року половина молоді всього світу буде мати доступ до вищої освіти), зміцнення взаємозв`язків між вищою освітою та науковими дослідженнями, застосування вищої освіти як каталізатора всієї освітньої системи. Тому і з`являються нові інтегровані освітні системи з новими організаційними формами і технологіями формування освітніх послуг.
Це явище пов'язане насамперед з перебудовою організації навчального процесу, удосконаленням методичних і технологічних засад навчання, впровадженням варіативного змісту освіти, інтеграцією та диференціацією знань, а також індивідуалізацією засвоєння знань. Цей процес потребує, передусім, залучення психологічних ресурсів людини. Тому в навчально-виховному процесі будь-якого закладу освіти актуальним є урахування психологічних особливостей учнів, кваліфіковане управління розвитком їх пізнавальних інтересів, сприяння реалізації їх творчого потенціалу, тобто намагання зробити пріоритетним розвиток особистості молодої людини.
Поява різноманітних типів загальноосвітніх навчальних закладів України сприяє вирішенню зазначених проблем. Навчальні заклади одержали право вибору існуючих варіантів навчання і конструювання нових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕГРАЦІЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ВИЩОЇ ШКІЛ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок