Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СХЕМИ ГРУБОЇ - ТОЧНОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

РОЗРОБКА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СХЕМИ ГРУБОЇ - ТОЧНОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

Назва:
РОЗРОБКА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СХЕМИ ГРУБОЇ - ТОЧНОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЕРЦІЙ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 681.32:621.38
РОЗРОБКА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СХЕМИ ГРУБОЇ - ТОЧНОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ
Спеціальність: 01.05.02 - “Математичне моделювання та обчислювальні методи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, cтарший науковий співробітник Тимченко Леонід Іванович, Вінницький державний технічний університет, старший викладач кафедри проектування комп’ютерної, біомедичної та телекомунікаційної апаратури.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Квєтний Роман Наумович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки
доктор фізико-математичних наук, професор Оганесян Альберт Георгійович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій.
Провідна установа: | Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації і НАН України, відділ інформаційних технологій і систем (м. Львів).
Захист відбудеться “ 26 жовтня 2001 р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головна мета розпiзнавання зображень полягає в отриманнi їх опису та встановлені відповідності цих описiв до моделей класiв зображень. Перед початком аналiзу часто виникає необхiдність провести попередню обробку вхiдного зображення - наприклад здiйснити корекцiю i нормалізацію шкали яскравостi, видалити розмитостi та шуми. Для порiвняння двох і бiльше зображень їх приводять у вигляд придатний для встановлення відповідності, тобто перед порiвнянням їх видозмiнюють спецiальними перетворенями. Найчастiше в описi зображення використовують його частини, а не ціле зображення, тому перед складанням опису виконується сегментацiя зображення. Описи моделей зображень визначають класифікацію зображень, тому зображення, що аналiзується, вiдноситься до такого класу до якого можна встановити вiдповiднiсть (мiж описами зображення i моделi).
Автоматична ідентифікація людських облич стала областю активного дослідження за останні 20 років. Хоча розпізнавання облич, здається, не представляє особливих труднощів для більшості людей, автоматизовані системи розпізнавання облич не спроможні забезпечити задовільну ефективність через велику кількість можливих змін у представленні зображень облич і схожості різних облич. Ця задача, отже, все ще є складною задачею і розглядається як одна з фундаментальних проблем в аналізі образів.
Окрім важливості задачі розпізнання облич із погляду дослідження, вона має ряд комерційних і юридичних застосувань. Ідентифікація людини по його обличчю виконується за допомогою неконтактного виміру, що має переваги над контактними методами. Задача розпізнавання облич може бути визначена як ідентифікація одного або більшої кількості персон із статичних або відео зображень сцени, використовуючи створену базу даних облич. Рішення задачі включає сегментацію облич із наведених сцен, відбір ознак з області обличчя, ідентифікацію і порівняння.
Для вирiшення вищезгаданих завдань видається актуальним створення єдиної системотехнічної та алгоритмiчної основи для синтезу простих обчислювальних схем, методів та алгоритмiв попередньої обробки зображень з їх сегментацiєю та формалiзованих процедур опису окремих частин з високою адаптивною здатнiстю на основi розвитку iдей алгебраїчного пiдходу до завдань розпiзнавання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ СХЕМИ ГРУБОЇ - ТОЧНОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок