Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА РОЗВИТКУ КЛАПАНІВ АОРТИ ТА ЛЕГЕНЕВОГО СТОВБУРА В ОНТОГЕНЕЗІ

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА РОЗВИТКУ КЛАПАНІВ АОРТИ ТА ЛЕГЕНЕВОГО СТОВБУРА В ОНТОГЕНЕЗІ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА РОЗВИТКУ КЛАПАНІВ АОРТИ ТА ЛЕГЕНЕВОГО СТОВБУРА В ОНТОГЕНЕЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
КОЗЛОВСЬКА ГАННА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 611.126:611.132.1]:577.95:572.783
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
БУДОВИ ТА РОЗВИТКУ КЛАПАНІВ
АОРТИ ТА ЛЕГЕНЕВОГО СТОВБУРА В ОНТОГЕНЕЗІ
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ
України.
Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська медична академія МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Вакуленко Іван Петрович, Донецький державний медичний університет імені М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри радіології і променевої анатомії;
доктор медичних наук, професор Гарець Віра Іванівна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології, фармакогнозії, медичної ботаніки.
Провідна установа:
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “18” листопада 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.601.03 в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Севастопольська, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий “17” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.601.03
доктор медичних наук, доцент Машталір М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке впровадження неінвазивних методів дослідження серця дозволяє ідентифікувати велику кількість його структурних компонентів, а також його відділів (Вакуленко І.П., 1996). Проте складні топографічні взаємостосунки між цими структурними компонентами не описані, не розкриті деякі вікові особливості їх будови, що не дозволяє повною мірою оцінити одержану інформацію.
У даний час існує велика кількість робіт, присвячених вивченню як серця в цілому, так і його структурних компонентів (Федченко Н.П., Гарец В.И., 2006). Опису клапанного апарату серця присвячено багато фундаментальних робіт як вітчизняних (Полухина А. В., Копейкин Н. Г., 1977; Родионова В.В., 1985; Абашева Е.В., Пруткова М.В., 1998; Петренко В.М., 2002), так і зарубіжних авторів (Anderson R., 1997; Sacks M. et al., 1998; Keller F. et al., 1999; Messika-Zeiton D., Aubri M. C., 2004;), але залишається ряд не вивчених питань, пов'язаних з віковими особливостями будови клапанів аорти і легеневого стовбура.
Враховуючи той факт, що клапанний апарат серця несе велике функціональне навантаження і змінюється з часом, вивчення вікових та індивідуальних змін клапанного апарату серця (Кульчицкий К.И., Соколов В.В., Марущен- ко Н.Г., 1990; Соколов В.В., 2003), а також його компонентів є актуальним. У зв'язку з цим морфологічне дослідження, присвячене цьому питанню, вносить вагомий внесок в рішення проблем, пов'язаних з функцією клапанів (Родионо- ва В. В., 1985; Михайлов С. С., 1987; Соколов В. В., 2006).
Дослідження, що проводились, присвячені вивченню будови клапанного апарату, допомагають в рішенні проблем, пов'язаних з порушеннями роботи цього апарату, а також можуть бути використані при діагностиці різної патології серця в цілому і окремих його структур (Гавриленков В.И., Перлей В.Е., Шсяенков Д.В., Юхнев А.Д.; 2001; Федонюк Л.Я., Захарова В.П., 2006).
Деякі дослідження як зарубіжних, так і вітчизняних учених були присвячені розвитку і формуванню клапанного апарату на ембріональному етапі (Зур-наджан С.А., 1989).
Залишається відкритим питання про зміни будови серця і його структур, а також змінах клапанного апарату аорти і легеневого стовбура у віковому аспекті.
Вплив вікових, індивідуальних, статевих, а також різних ушкоджуючих чинників впродовж життя може привести до появи порушень з боку клапанного апарату аорти і легеневого стовбура, що може викликати не тільки гемодинамічні порушення, але і вплинути на роботу серця в цілому (Кулик Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА РОЗВИТКУ КЛАПАНІВ АОРТИ ТА ЛЕГЕНЕВОГО СТОВБУРА В ОНТОГЕНЕЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок