Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв’язних квазістаціонарних об’єктів

Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв’язних квазістаціонарних об’єктів

Назва:
Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв’язних квазістаціонарних об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
На правах рукопису
Калоша Вадим Олександрович
УДК 681.513
Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв’язних квазістаціонарних об’єктів
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Удовенко Сергій Григорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
доцент кафедри електронних обчислювальних машин.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри комп'ютерної математики та математичного моделювання;
кандидат технічних наук, доцент Запорожець Олег Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри метрології та вимірювальної техніки.
Провідна установа
Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 24 червня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  “ 23 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасної теорії керування та нових комп’ютерних технологій є пов’язаним, зокрема, з появою відносно нового класу систем керування – робастних. Під цифровими робастними системами автоматичного керування звичайно розуміють мікропроцесорні системи керування, що забезпечують деякі попередньо обумовлені властивості системи, насамперед, її стійкість та збереження динамічних характеристик в дозволених межах за умов наявності параметричних та структурних збурень.
Одним з найбільш перспективних напрямків розвитку робастних систем є використання моделей зниженого порядку, що викликає необхідність алгоритмічної компенсації немодельованої динаміки, нелінійностей, нестаціонарності. Слід відзначити специфіку розробки робастних методів для децентралізованих систем, що потребує аналізу їх стійкості як в умовах виникнення параметричних збурень, так і в разі порушення взаємних зв’язків між окремими підсистемами.
Проблемам розвитку різних аспектів робастного керування присвячено роботи провідних вчених Г.М. Бакана, В.А. Бесекерського, І.А. Богуславського, В.М. Кунцевича, А.Б. Куржанського, М.М. Личака, А.А. Первозванського, Б.Т. Поляка, В.Ю. Рутковського, В.І. Скурихіна, В.Г. Сраговича, Я.З. Ципкіна, Д. Аккермана, Б. Андерсона, Г. Гудвіна, В. Монова, І. Попчева та інших.
Згідно з існуючими класифікаціями можна, зокрема, виділити два класи робастних систем, що базуються відповідно на методах аналізу робастності в частотній та часовій областях. При цьому методи аналізу та синтезу робастних систем у часовій області не отримали поки що широкого розповсюдження. В той же час ці методи можуть бути ефективними при створенні багатозв’язних робастних систем. Слід вважати недостатньо дослідженими методи розробки робастних цифрових регуляторів низького порядку для квазістаціонарних багатозв’язних процесів, що дозволили б гарантувати асимптотичну стійкість систем керування в умовах виникнення параметричних збурень та порушення взаємних зв’язків між локальними підсистемами.
Таким чином, актуальним та доцільним є створення та дослідження методів синтезу багатозв’язних робастних регуляторів, що базуються на аналізі робастності систем у часовій області та є працездатними за наявності структурних та параметричних збурень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв’язних квазістаціонарних об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок