Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят

Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят

Назва:
Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УААН
Короваєва Інга Вадимівна
УДК 619:616.98:[578+579]:616-084
Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії вивчення бактеріальних хвороб молодняка Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
 
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук,
Головко Анатолій Миколайович,
Державний науково-контрольний інститут
біотехнології і штамів мікроорганізмів
Міністерства аграрної політики України,
директор інституту
Офіційні опоненти: Панікар І.І., д.вет.н., професор, завідувач кафедри вірусології, патанатомії і ветеринарно-санітарної експертизи (Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України)
Кучерявенко Л.І., к.вет.н., провідний науковий співробітник лабораторії вірусології (Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН)
Провідна установа: Національний аграрний університет кабінету міністрів України.
Захист відбудеться 01.10.002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту еспериментальної і клінічної ветеринарної медицини, м. Харків, вул. Пушкінська 83.
Автореферат розісланий 30.08.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бабкін А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Шлунково-кишкові інфекції новонароджених телят є однією з найбільш складних проблем сучасної ветеринарної медицини. Актуальність цього питання зумовлена їх широким розповсюдженням, високим рівнем захворювання та загибелі телят, що призводе до значних економічних збитків. Труднощі, які виникають при розробці засобів боротьби з цими захворюваннями, пов'язані в першу чергу з їх поліетіологічністю, а також з чисельністю факторів, які сприяють захворюванням та посилюють їх течію. До таких факторів відносяться: неповністю cформована імунна система новонароджених телят, порушення правил утримання та годівлі, а також графіка щеплення корів-матерів, захворюваність їх маститами, порушення строків та норм дачі молозива новонародженим телятам та інші.
Останнім часом, при розшифровці етіологічних факторів захворювань, науковці прагнуть окрім основного збудника захворювання, виділити мікроорганізми, які його супроводжують. При цьому досить часто з'ясовується, що джерелами інфекції виявляються асоціації збудників різноманітної природи, які при об'єднаній, одночасній течії викликають більш важчі захворювання і більший відсоток загибелі телят, ніж моноінфекції (Апатенко В.М, 1992; 2001; Прискока В.А., 1999).
Дослідження багатьох авторів (Ушкалов В.А, 1992; Прохорятова Е.В., 1996 та ін.) свідчать про широке розповсюдження асоціацій ентеропатогенних Е.со1і та рота- і коронавірусів, а також про їх велику питому вагу при шлунково-кишкових захворюваннях новонароджених телят.
У зв'язку з поліетіологічністю інфекційних захворювань, стає зрозумілою недостатня профілактична ефективність моновакцин, які застосовуються для щеплення корів-матерів. Тому перспективним напрямком вирішення цієї проблеми є конструювання вакцин нового типу, які б містили антигени декількох, етіологічно найбільш значущих збудників.
Можливість одночасного застосування декількох вакцин для імунізації глибокотільних корів, а також активна імунізація новонароджених телят шляхом створення вакцин проти найбільш важливих збудників шлунково-кишкових захворювань є актуальним питанням сучасної ветеринарної медицини.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота є складовою частиною досліджень, передбачених тематичним планом ІЕКВМ УААН (№ державної реєстрації 0197U000757 – "Розробити нову ефективну систему діагностики, терапії і профілактики інфекційних хвороб, спільних для різних видів тварин"; 0101U001616 – "Розробити на основі прогресивних технологій ефективну систему діагностики, терапії та профілактики хвороб, спільних для різних видів тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок