Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНІ Й АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВВЕДЕННЯ АМАРАНТУ В КУЛЬТУРУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

АГРОЕКОЛОГІЧНІ Й АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВВЕДЕННЯ АМАРАНТУ В КУЛЬТУРУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНІ Й АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВВЕДЕННЯ АМАРАНТУ В КУЛЬТУРУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,58 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ УААН
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ГОПЦІЙ ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК: 633.2:631.527
АГРОЕКОЛОГІЧНІ Й АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВВЕДЕННЯ АМАРАНТУ В КУЛЬТУРУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.09. рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім.В.В.Докучаєва протягом 1985…2001 рр.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Бобро Михайло Архипович, завідувач кафедри рослинництва Харківського національного аграрного університету ім.В.В.Докучаєва
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Шаповал Микола Прокопович, головний науковий співробітник Інституту цукрових буряків УААН
доктор сільськогосподарських наук, професор
Жатов Олексій Гнатович, завідувач кафедри рослинництва Сумського національного аграрного університету
доктор сільськогосподарських наук РАХМЕТОВ Джамал Бахлулович, завідувач відділу нових культур національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України
Провідна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
Захист дисертації відбудеться “__7_” грудня____2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус) за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25, корпус 2.
Автореферат розіслано”_2__”_листопада_2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Сторожик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Головна особливість землеробства України на сучасному етапі полягає у виробництві продукції рослинництва при обмежених витратах антропогенної енергії і збереженні навколишнього середовища від процесів деградації й забруднення (О.О.Созінов, 1999).
Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є впровадження нових та малопоширених рослин, агроценози яких завдяки значному адаптивному потенціалу забезпечують високий рівень реалізації продуктивності за мінімальних енергетичних витрат і здійснюють позитивний біогеоценотичний вплив на елементи родючості ґрунту. До таких рослин належить амарант –рослина забутих цивілізацій.
Значну увагу вчених амарант привернув у 1972 р., коли австралійський фізіолог рослин Д. Даунтон установив, що амарант належить до груп-и рослин з високоінтенсивним фотосинтезом C4 – типу, утворює велику кількість білка, багатого на лізин, метіонін і триптофан.
Актуальність теми. Сьогодні можна говорити, що амарант – це цінна кормова, продовольча та лікарська рослина, зелену масу якої можна використовувати в тваринництві як у свіжому вигляді, так і для приготування силосу та білково-вітамінного концентрату. За амінокислотною збалансованістю зелена маса амаранту наближається за якістю до люцерни, але порівняно з іншими бобовими рослинами відрізняється більш високим вмістом лізину. Для свиней протеїн зеленої маси амаранту близький до ідеального.
Насіння амаранту має високу поживну цінність і містить олію, яка відрізняється бактерицидною активністю й протипухлинним ефектом.
Порівняно з іншими сільськогосподарськими рослинами амарант витрачає в два-три рази менше води на утворення одиниці органічної речовини.
Однак введення амаранту в культуру в умовах Лівобережного Лісостепу України вимагає визначення відповідного його місця в структурі кормових і продовольчих ресурсів, обґрунтування агроекологічних і технологічних основ вирощування, виявлення видів з високим адаптивним потенціалом та високою здатністю реалізації продуктивності, створення сортів відповідних напрямків використання, розробки технології вирощування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснювалися з 1985 р. за тематичними планами Харківського національного аграрного університету, а з 1992 р. згідно з держбюджетною тематикою на замовлення Міністерства аграрної політики України “Селекція і первинне насінництво, технологія вирощування на зелену масу та насіння високоврожайних, придатних до механізованого збору сортів амаранту та впровадження їх у виробництво”(№ держреєстрації 0194U12993), з 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНІ Й АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВВЕДЕННЯ АМАРАНТУ В КУЛЬТУРУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок