Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕЗІЯ КРИСТИНИ РОССЕТТІ У КОНТЕКСТІ ЕСТЕТИКИ ПРЕРАФАЕЛІТИЗМУ

ПОЕЗІЯ КРИСТИНИ РОССЕТТІ У КОНТЕКСТІ ЕСТЕТИКИ ПРЕРАФАЕЛІТИЗМУ

Назва:
ПОЕЗІЯ КРИСТИНИ РОССЕТТІ У КОНТЕКСТІ ЕСТЕТИКИ ПРЕРАФАЕЛІТИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,14 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧЕРНОКОВА ЄВГЕНІЯ СЕМЕНІВНА
УДК 821.111.1 К.Россетті: 7.035 (410) 3
ПОЕЗІЯ КРИСТИНИ РОССЕТТІ
У КОНТЕКСТІ ЕСТЕТИКИ ПРЕРАФАЕЛІТИЗМУ
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Скуратовська Людмила Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри зарубіжної літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ліпіна Вікторія Іванівна,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри порівняльної філології англо-
мовних і східних країн
кандидат філологічних наук
Матвієнко Ольга Вікторівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри світової літератури і класичної
філології
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний
університет,
кафедра теорії та історії світової літератури,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “19” лютого 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, ауд. 804).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49025, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “12” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.В. Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
До останніх часів роль Кристини Россетті в англійській поезії другої половини XIX століття і прерафаелітському русі, зокрема, розглядалась як другорядна, що не відповідає її дійсному внескові у розвиток англійської поезії. Зараз, більше ніж через сто років з дня її смерті, Кристина Россетті здобуває все більш важливе місце в історії англійської літератури. Зростаючий інтерес до її поезії та прози, поглиблене розуміння їх зв’язків як із ранньою, так і з романтичною класикою (Данте, Мільтон, Дж. Герберт, Кітс), вивчення та нова інтерпретація її життя і творчості – все вказує на “відродження”, повернення Кристини Россетті як письменниці. Цей “россеттієвський ренесанс” забезпечено, переважно, текстологічними та літературознавчими роботами американських дослідників, серед яких, безумовно, провідне місце належить першому повному науковому зібранню поезій Кристини Россетті, виданому Ребеккою Крамп в 1979-1990 рр., та літературній біографії, створеній Дж.Марш (1995 р.) The Complete Poems of Christina Rossetti: A Variorum Edition, ed. by R.W.Crump, 3vols. – Baton Rouge: Lousiana State University Press, 1979-1990.
Marsh J.Christina Rossetti: A Literary Biography. – Lnd.: Pimlico,1995. – 634 p..
У радянському та пострадянському літературознавстві творчість поетеси системно не розглядалась; учені обмежувались згадуванням про неї в загальних оглядах історії літератури, традиційно характеризуючи її творчість як релігійно-містичну. Мало досліджений на теренах СНД і рух прерафаелітів: якщо естетичні домінанти творчого спадку Данте Габріеля Россетті, Вільяма Морріса, Холмана Ханта, Джона Е. Міллея в живописі стали об’єктом вивчення в роботах К.Некрасової,Див., наприклад: Некрасова Е.А. Романтизм в английском искусстве. – М: Искусство, 1975. – 255 с. то поетичний спадок Д.Г.Россетті та В.Морріса залишився поза увагою вчених. Єдине виключення – дисертація Н.Соколової, Соколова Н.И. Литературное творчество прерафаэлитов в контексте “средневекового возрождения” в викторианской Англии: Автореф. дис…д-ра филол. наук: 10.01.03 / Моск. гос. пед. ун-т. – М., 1995. – 33 с. де творчості Кристини Россетті присвячено окремий розділ, але зосередженість автора виключно на вивченні впливу “середньовічного відродження” на творчість прерафаелітів суттєво звужує рамки дослідження.
Запропоноване дослідження спрямоване на вивчення творчості Кристини Россетті з метою подолання того “конфлікту інтерпретацій” (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЕЗІЯ КРИСТИНИ РОССЕТТІ У КОНТЕКСТІ ЕСТЕТИКИ ПРЕРАФАЕЛІТИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок