Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВАУ ПРОМИСЛОВОСТІ(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВАУ ПРОМИСЛОВОСТІ(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВАУ ПРОМИСЛОВОСТІ(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Албул Ганна Анатоліївна
УДК 658.16.3:338.98:621
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВА
У ПРОМИСЛОВОСТІ
(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)
Спеціальність 08.07.01. - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник | Доктор економічних наук, професор,
Продіус Іван Прокопович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор,
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва
доктор економічних наук, професор,
Валуєв Борис Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, головний науковий співробітник
Провідна установа | Інститут економіки НАН України,
відділ промислового потенціалу (м. Київ)
Захист відбудеться “21” червня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса-44, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса-44, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “17” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проведення економічної реформи в Україні, спрямованої на становлення соціально-економічного механізму господарювання, супроводжується змінами методів регулювання відносин товаровиробників всіх форм власності як між собою, так і у взаємовідносинах з державою. Одним з напрямків цієї реформи є становлення інституту банкрутства, що встановлює якісно нові засади відповідальності всіх суб’єктів підприємницької діяльності як у випадку позитивних результатів господарської діяльності, так і у випадку збитку.
Проблема банкрутства суб’єктів господарювання в Україні з кожним роком стає все більш актуальною для вітчизняної практики через глибоку структурну кризу, яка вразила економіку України в 90-х роках і насамперед її промисловий сектор. Ця криза характеризується глибоким спадом виробництва в більшості галузей вітчизняної економіки, невирішеною дотепер проблемою взаємних неплатежів, нестабільною фінансовою ситуацією та обвальним збільшенням числа збиткових підприємств, що в свою чергу призводить до заборгованості виплати заробітної плати, відсутності самофінансування програм розвитку суб’єктів господарювання, зниження надходжень до державного бюджету.
Необхідний комплекс профілактичних заходів цілеспрямованого характеру для оздоровлення фінансово-економічної ситуації в промисловості буде сприяти забезпеченню економічної безпеки України та реалізації обраної макроекономічної політики, а це можливо лише в умовах санації суб’єктів господарювання. Цьому сприяє продебіторська спрямованість законодавчих і нормативних актів про банкрутство, які базуються на тому, що доцільніше зберегти діючий суб’єкт господарювання, ніж розпродавати його вроздріб, тим самим задовольняючи вимоги кредиторів. Неплатоспроможність суб’єктів господарювання спричиняє проблеми, пов’язані зі збереженням технологічної цілісності, підтримкою соціальної сфери, стабільністю податкових надходжень. Саме розвиток сфери виробництва засобів виробництва є необхідною умовою виходу економіки країни з кризового стану.
Зростанню промислового виробництва буде сприяти формування та реалізація стратегії запобігання банкрутства на суб’єктах господарювання в промисловості з урахуванням досягнень світової науки і практики та історичних і соціально-економічних особливостей розвитку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВАУ ПРОМИСЛОВОСТІ(НА ПРИКЛАДІ МАШИНОБУДУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок