Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни

досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни

Назва:
досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,23 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Технологія оптимізації поліграфічно-видавничих систем для випуску
картографічних творів


НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ШУМКА Андрій Володимирович
УДК 316.77:32]94”19”
досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки, Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філософських наук, доцент,
Гусєв Віктор Іванович,
доцент кафедри філософії
Національного університету
„Львівська політехніка”
Офіційні опоненти – | доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович
завідувач кафедри політології Національного університету „Львівська політехніка”
кандидат історичних наук, доцент
Кучик Олександр Сергійович
доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського Національного університету ім. І.Франка
Провідна установа – | Національна академія служби безпеки України,
(м. Київ).
Захист відбудеться „28” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.15 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою 79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою 79646, Львів, вул.Професорська,1.
Автореферат розісланий „27” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Р.Д.Зінкевич
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останній час критично важливим державним ресурсом, який здійснює все більший вплив на національну безпеку, стає інформація, яка циркулює в автоматизованих системах управління і зв’язку. Дані системи є невід'ємними компонентами структури управління державою, економікою, фінансами і обороною. Все це веде до того, що суперництво, яке розгортається навколо інформаційного ресурсу, боротьба за володіння ним, досягнення та утримання інформаційної переваги, сьогодні займають чільне місце у геополітичній конкуренції розвинутих країн.
Найбільш повно ця тенденція відображена в концепціях інформаційних війн, які тепер розробляються провідними, у військовому відношенні державами світу. Найчастіше під терміном „інформаційна війна” розуміють сукупність заходів, які призначені для забезпечення інформаційної переваги над потенційним або реальним противником. Вищезазначені концепції розглядають інформаційну війну під різними кутами як один з основних чинників забезпечення національної безпеки та національних інтересів у життєвоважливих сферах державної та суспільної діяльності, зокрема, у воєнній сфері.
Оцінюючи сучасний стан озброєння і військової техніки (особливо перспективи її розвитку), військові експерти приходять до висновку, що на зміну ідеологіям попередніх війн приходить ідеологія ведення таких бойових дій, коли перемога буде досягатися рішучим придушенням волі противника до опору, здатністю з перших годин війни паралізувати його систему державного і військового управління.
Безумовно, обсяг і значення основних завдань збройних сил будь-якої держави у сфері інформаційної боротьби надзвичайно значні. Вони беруть сьогодні активну участь у процесі формування та удосконалення нормативно-правової бази з питань інформаційної політики, сприянні створення системи ефективної протидії будь-якому втручанню в інформаційний простір держави, здійсненні заходів щодо забезпечення інформаційної протидії у збройних силах, а також створенні сучасної системи бойового управління, яка була б спроможною забезпечити надійне, безперервне управління військами і силами в умовах ведення інформаційної війни.
Обґрунтуванням необхідності проведення даного дослідження є відсутність узагальнюючої роботи, що підводила б комплексний підсумок історичному розвитку, процесу вдосконалення та накопичення досвіду в галузі інформаційної війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок