Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІЛІСНА ЗАГАЛЬНОДИДАКТИЧНА МОДЕЛЬ ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

ЦІЛІСНА ЗАГАЛЬНОДИДАКТИЧНА МОДЕЛЬ ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Назва:
ЦІЛІСНА ЗАГАЛЬНОДИДАКТИЧНА МОДЕЛЬ ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,23 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Мартинова Раїса Юріївна
УДК 37.018:811
ЦІЛІСНА ЗАГАЛЬНОДИДАКТИЧНА МОДЕЛЬ
ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського (м. Одеса).
Науковий консультант доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, провідний науковий
співробітник відділу дидактики професійної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
академік-секретар відділення дидактики,
методики та інформаційних технологій в освіті;
доктор педагогічних наук, професор
Лещенко Марія Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор
Бігіч Оксана Борисівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, професор кафедри методики
викладання іноземних мов
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 18 травня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий 17 квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Завдання модернізації мовної освітньої політики, що визначені в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, передбачають опанування кожним громадянином країни, крім рідної, ще кількома іноземними мовами. Розроблена стратегія в міжнародному співробітництві й інтеграції у сфері освіти спрямована на посилення ролі іноземних мов та якості їх знання, що потрібні сьогодні не лише дипломатам, перекладачам і викладачам, а й переважній більшості спеціалістів вищої ї середньої ланок. Така масова потреба у знанні іноземних мов на рівні становлення іншомовної мовленнєвої компетентності потребує перегляду, переосмислення і якісного оновлення всіх складових системи навчання іноземних мов не тільки як шкільних предметів, а й значущого компонента освіти кожного громадянина.
Складовими системи навчання будь-якої галузі знання, у тому числі і системи навчання іноземної мови, є її цілі, зміст, принципи, методи, засоби та апарат контролю й оцінювання результативності її функціонування. Визначальною ланкою цієї системи, на думку провідних учених-дидактів (Ю.К. Бабанський, С.У. Гончаренко, В.В. Краєвський, І.Я. Лернер, В.О. Онищук, В.Ф. Паламарчук, О.Я. Савченко, М.М. Скаткін), є зумовлений соціальним замовленням суспільства зміст освіти, від суті та структурування якого залежать вибір методів, засобів, мотивів навчання та механізмів його засвоєння.
Першорядна значущість цієї проблеми привертала увагу багатьох учених, дослідження яких насамперед викликали різні тлумачення самого поняття “зміст освіти”. Так, окремі з них (В.С. Ледньов, І.П. Підласий) асоціюють із змістом освіти фактори глобального рівня, що визначають зміст загальної технічної та спеціальної освіти; освіти в основній і середній загальноосвітній школі; в середніх спеціальних навчальних закладах; у вищих навчальних закладах різних типів тощо.
Таке розуміння змісту освіти є цілком правомірним, однак воно співвідноситься тільки зі смисловим змістом предметів, інформативне наповнення яких залежить від віку тих, хто навчається, і типу навчального закладу, в якому вони здобувають освіту. На підставі такої градації складаються навчальні плани і програми з різних предметів для різних навчальних закладів. І незважаючи на те, що в них докладно розписано матеріал за роками навчання, навчальними чвертями або семестрами, а у відповідних підручниках він розподілений навіть за уроками, все ж далеко не кожен учень і студент опановує навчальний матеріал у визначеному обсязі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Реферат на тему: ЦІЛІСНА ЗАГАЛЬНОДИДАКТИЧНА МОДЕЛЬ ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок