Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ РЕФОРМАТОРСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ ПОЧАТКОВИХ ТА СЕРЕДНІХ ШКІЛ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1890-1917 рр.)

ІДЕЇ РЕФОРМАТОРСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ ПОЧАТКОВИХ ТА СЕРЕДНІХ ШКІЛ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1890-1917 рр.)

Назва:
ІДЕЇ РЕФОРМАТОРСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ ПОЧАТКОВИХ ТА СЕРЕДНІХ ШКІЛ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1890-1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди
Перетятько Олена Валеріївна
УДК 37 (091) (4/9)
ІДЕЇ РЕФОРМАТОРСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ ПОЧАТКОВИХ ТА СЕРЕДНІХ ШКІЛ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
(1890-1917 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Офіційні опоненти: Провідна установа: кандидат педагогічних наук, доцент Сбруєва Аліна Анатоліївна, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка, завідувач кафедри педагогіки. доктор педагогічних наук, професор Левківський Михайло Васильович, Житомирський державний педагогічний університет ім.І.Я.Франка, завідувач кафедри педагогіки; кандидат педагогічних наук, доцент Відченко Алла Гаврилівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки. Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Полтава.
Захист відбудеться 14 листопада 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61078, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2).
Автореферат розісланий 2 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. У проекті “Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті” наголошується, що конкурентний вихід української освіти на ринок світових освітніх послуг, поглиблення міжнародної співпраці, інтеграція у міжнародний освітній простір є стратегічним завданням національної освітньої політики.
Радикальна модернізація української освіти, необхідність якої обґрунтована у Доктрині, можлива лише за умови неперервного інноваційного пошуку, тобто процесу оновлення і вдосконалення теорії і практики освіти, який оптимізує досягнення її мети. Особливо цінним для освітян є вивчення та систематизація вітчизняних і зарубіжних механізмів інноваційного педагогічного пошуку в історичному аспекті. Це дозволяє порівняти рівень інноваційних проектів минулого та сучасності, віднайти в історико-педагогічному процесі раціональні шляхи вдосконалення навчально-виховного процесу, які можна використовувати в процесі реформації сучасного вітчизняного шкільництва.
Найбільший інтерес у цьому контексті становлять, на нашу думку, педагогічні концепції і практичний досвід представників реформаторської педагогіки, які можна вважати теоретичною і емпіричною основою розвитку зарубіжних і вітчизняних педагогічних інновацій кінця ХІХ – початку ХХ століть. Процеси теоретичного осмислення, творчого розвитку та популяризації ідей реформаторської педагогіки сприяли розробці й поширенню освітніх інноваційних проектів у нашій країні.
Провідною сферою впровадження педагогічних інновацій у той час виступала приватна школа, що пояснювалося жорсткою законодавчою регламентованістю державної освітньої системи й одночасно відсутністю реальних кроків з боку уряду щодо її модернізації.
Аналіз теоретичного і практичного аспектів функціонування вітчизняних приватних шкіл різних типів у кінці ХІХ – на початку ХХ століть дозволив визначити специфічні риси нововведень й особливості процесу впровадження інноваційних проектів у шкільну практику в зазначений історичний період, що є актуальним для розробки та застосування сучасних модифікаційних освітніх пропозицій.
Висвітленню окремих аспектів проблеми сприяло й вивчення джерел, що стосуються сутності педагогічної інноватики, діяльності навчальних закладів нових типів, реформаторської педагогіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕЇ РЕФОРМАТОРСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРИВАТНИХ ПОЧАТКОВИХ ТА СЕРЕДНІХ ШКІЛ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (1890-1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок