Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ БАСЕЙНУ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ

ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ БАСЕЙНУ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ

Назва:
ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ БАСЕЙНУ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченк
а


Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
Кисельов Юрій Олександрович
УДК 551.4.013(477.61):574
ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ БАСЕЙНУ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ
11.00.04 - геоморфологія і палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Луганськ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Фісуненко Олег Петрович,
Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри географії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Мельничук Іван Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії;
кандидат географічних наук, доцент
Чемерис Михайло Петрович,
Волинський національний університет
імені Лесі Українки, доцент кафедри
фізичної географії
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, геолого-географічний факультет
Захист відбудеться 3 липня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Дорошенка, 41)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 31 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Волошин П.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Еколого-геоморфологічний аналіз є одним з новітніх напрямів у науці про рельєф, яка у своїй класичній формі вивчала геоморфосферу, геоморфологічні системи та форми рельєфу, їх будову, розвиток, динаміку, видозміни в природних умовах. Але дедалі зростаючий вплив господарської діяльності людини на довкілля, зокрема літогенний компонент і рельєф, зумовив виникнення нової галузі в геоморфологічній науці - екологічної геоморфології. Тому одночасно з традиційним геоморфологічним аналізом певної території постала необхідність здійснювати й еколого-геоморфологічний [Ковальчук, 1997], спрямований на вивчення взаємозв’язків і наслідків взаємодій між різними компонентами геосистем та чинниками їх функціонування - літогенними, гідрокліматогенними, педобіогенними, антропогенними, а також екологічних наслідків взаємодії природної й техногенної підсистем.
Високим ступенем перетвореності геоморфосфери відзначається обраний нами регіон дослідження - середня частина басейну Сіверського Дінця, тобто Луганська область. Антропогенно-техногенний пресинг на природне середовище, зумовлений особливостями видів природокористування, в структурі якого переважає вугільна промисловість, призвів до суттєвого погіршення екологічного стану всіх його компонентів, зокрема літогенного. Науковим підґрунтям пошуку шляхів відтворення екологічної рівноваги в геоморфосфері є еколого-геоморфологічний аналіз, який для східного регіону України проводиться вперше.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям досліджень тісно пов’язаний з тематикою робіт кафедри географії Луганського педуніверситету. Тема дослідження відповідає Державній науково-технічній програмі Міністерства освіти і науки України 0.1 “Екологічна безпека України”, змістові державних програм Управління екології та природних ресурсів у Луганській області. Основні результати здійснених автором досліджень тісно пов’язані з “Планом дій з охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в Луганській області” (1999-2005 рр.), затвердженим розпорядженням голови облдержадміністрації №575 від 29 липня 1999 року; вони використані при розробці концепції екологічного оздоровлення басейну р.Сіверський Донець (довідка Державного управління екології та природних ресурсів у Луганській області №530 від 7 лютого 2001р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ БАСЕЙНУ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок