Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ ПОЛІМЕРНОЇ І ДИСПЕРСНОЇ СІРКИ КИСЛОТНИМ РОЗКЛАДОМ НАТРІЮ ТІОСУЛЬФАТУ В ЗАКРИТІЙ СИСТЕМІ

ОДЕРЖАННЯ ПОЛІМЕРНОЇ І ДИСПЕРСНОЇ СІРКИ КИСЛОТНИМ РОЗКЛАДОМ НАТРІЮ ТІОСУЛЬФАТУ В ЗАКРИТІЙ СИСТЕМІ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ ПОЛІМЕРНОЇ І ДИСПЕРСНОЇ СІРКИ КИСЛОТНИМ РОЗКЛАДОМ НАТРІЮ ТІОСУЛЬФАТУ В ЗАКРИТІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
БАРАНОВИЧ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 661.21
ОДЕРЖАННЯ ПОЛІМЕРНОЇ І ДИСПЕРСНОЇ СІРКИ КИСЛОТНИМ РОЗКЛАДОМ НАТРІЮ ТІОСУЛЬФАТУ В ЗАКРИТІЙ СИСТЕМІ
05.17.01. - технологія неорганічних речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник заслужений діяч науки і техніки України
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович
Національний університет “Львівська політехніка”
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет “Львівська політехніка”
завідувач кафедри екології та охорони навколишнього
середовища
кандидат технічних наук, доцент
Челядин Любомир Іванович
Національний технічний університет нафти і газу,
доцент кафедри хімії
Захист відбудеться 15 квітня 2008 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул.. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “12” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д 35.052.09 д.т.н., доцент Атаманюк В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Серед товарних і спеціальних видів сірки особливе місце займає полімерна. Завдяки ряду цінних специфічних властивостей, які притаманні цій модифікації, сфера застосування полімерної сірки прогресивно зростає, особливо в промислово розвинутих країнах світу. Це особливо відноситься до виробництва гумово-технічних та будівельних матеріалів, застосування полімерної сірки в яких призводить до різкого покращення експлуатаційних властивостей їх промислової продукції. В Україні її застосування в народному господарстві мізерне.
В літературі описано декілька методів виробництва полімерної сірки із елементної, які можна розділити на дві групи: швидкісне охолодження розплавів або парів сірки; конверсія сірковмісних сполук (взаємодія SO2 з H2S). Поряд з уявною простотою, вони мають низку недоліків: порівняно низька ступінь полімеризації; значні питомі енергозатрати; висока корозійність реакційного середовища; складність розділення полімерної і ромбічної модифікацій, для якого застосовують екстрагенти органічної природи тощо. Вказані та інші недоліки технологічного, енергетичного, економічного та екологічного плану є причиною того, що на теренах країн СНД виробництво полімерної сірки практично відсутнє.
Серед перспективних методів виробництва полімерної сірки найбільший інтерес представляє технологія на базі сірковмісних сполук, в яких вона перебуває в проміжному ступені окиснення, і, зокрема, кислотним розкладом розчинів натрію тіосульфату, який є багатотонажним відходом коксохімії, процесів очищення природних і вентиляційних газів від сірководню тощо. Використання вказаних відходів для виробництва полімерної сірки дало би змогу не тільки здешевити цей продукт, але й має екологічне значення. Виконані на кафедрі хімії і технології неорганічних речовин Національного університету “Львівська політехніка” дослідження цього методу свідчать про його технологічну ефективність і економічну доцільність. Проте, за цим методом лише половина сірки, яка міститься в натрію тіосульфаті, конвертує в елементну, інша половина перетворюється в SO2, що створює певні складності, пов’язані з необхідністю його утилізації.
Одним із обнадійливих шляхів удосконалення цього методу є проведення процесу під тиском. Це дасть змогу залучити сірки (IV) оксид, який виділяється внаслідок реакції, в сферу основного процесу. При цьому можливе утворення як полімерної, так і дрібнодисперсної сірки, потреби в яких є значними. Саме здійснення процесу взаємодії натрію тіосульфату з хлоридною кислотою під тиском є предметом дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ ПОЛІМЕРНОЇ І ДИСПЕРСНОЇ СІРКИ КИСЛОТНИМ РОЗКЛАДОМ НАТРІЮ ТІОСУЛЬФАТУ В ЗАКРИТІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок