Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОНЯТТЯ УНІКАЛЬНОГО В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (методологічний аналіз)

ПОНЯТТЯ УНІКАЛЬНОГО В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (методологічний аналіз)

Назва:
ПОНЯТТЯ УНІКАЛЬНОГО В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (методологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса)
ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
Г о л о ш у б о в а А л л а О л е к с а н д р і в н а
УДК 130. 1: 156. 1(043.3)
ПОНЯТТЯ УНІКАЛЬНОГО
В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
(методологічний аналіз)
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті
ім. І. І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Цофнас Арнольд Юрійович
Одеський національній політехнічний
університет, завідувач кафедри філософії
та методології науки
Офіційні опоненти:доктор філософських наук, професор
Пунченко Олег Петрович
Одеська національна академія
зв’язку ім. О.С.Попова, завідувач
кафедри філософії та українознавства
кандидат філософських наук, доцент
Довгополова Оксана Андріївна
Одеська національна морська академія,
доцент кафедри морського права
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться „02” листопада 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „01” жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Г. Мисик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається цілою низкою теоретичних та практичних причин. Поняття унікального в історико-культурних дослідженнях особливо актуальне у період глобалізації та пов'язаної з нею стандартизації економічних, соціальних і національно-культурних процесів. Дана ситуація веде до втрати різних форм унікального. В той же час загальновідомо, що гомогенне не життєздатне, тому так важливе дбайливе відношення до унікального в історико-культурному процесі. Це – по-перше. По-друге, слід констатувати відсутність теоретичних способів осмислення поняття “унікального” як в теоретико-методологічному плані, так і в контексті суспільно-практичного інтересу до проявів унікального у соціально-історичній практиці України.
Невідтворність історичного минулого, людських співтовариств, культур, соціальні кризи, особливо екологічний, приводять до усвідомлення унікального як нагальної проблеми реального життя нашого часу. Звернення до культурологічних досліджень дозволяє зрозуміти, що унікальне, представлене в концепціях В.Дільтея, В.Віндельбанда, Р.Ріккерта, М.Данилевського, А.Бергсона, Е.Трьольча, О.Шпенглера, А.Тойнбі, К.Ясперса, М.Бердяєва, П.Сорокіна, Л.Гумільова, А.Гурєвіча і багатьох інших учених, трактується як інтуїтивно ясне і тільки. Саме цим визначається актуальність теми дослідження. За наявності соціально-практичного інтересу до проявів унікального в житті відсутнє теоретичне осмислення самого поняття “унікальність”.
Наукове завдання обумовлено відсутністю методологічного аналізу поняття „унікальність” й полягає в необхідності обґрунтування теоретичного аналізу цього поняття, розмежування його з другими, близькими за значенням, поняттями. Дослідження методологічних можливостей осмислення поняття унікальності також є актуальним і для сучасного суспільства, оскільки дозволяє виявити характер унікального в історико-культурному процесі, що, у свою чергу, дає можливість визначити адекватну соціальну політику в області культури.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах планової наукової теми кафедри філософії і основ загально-гуманітарного знання Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова: “Культура і процес її гуманізації у епоху науково-технічного прогресу” (1991-1994 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ УНІКАЛЬНОГО В ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (методологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок