Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА ТА МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА ТА МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА ТА МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І.Ситенка АМН України
ЛІФАРЕНКО Євген Леонідович
УДК 616.728:616-036
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА
ТА МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ
НА КОКСАРТРОЗ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному інституті медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук професор
Заслужений діяч науки і техніки України
лауреат Державної премії України
ЛОСКУТОВ Олександр Євгенович
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ
України, завідувач кафедри травматології та ортопедії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
ЯРЕМЕНКО Дмитро Олександрович
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І.Ситенка АМН України,
завідуючий науково-організаційним відділом
доктор медичних наук професор
ФІЩЕНКО Володимир Олександрович
Вінницький державний медичний університет
ім. М.І.Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедри травматології, ортопедії та ВПХ
Провідна установа: Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії
Донецького державного медичного університету ім. М.Горького МОЗ України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “24” червня 2005 р. об 11.30 на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д.64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий “24”травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук В.О. Радченко


Актуальність проблеми. Коксартроз – хронічне прогресуюче ураження кульшового суглоба, що відноситься до тяжких хвороб людини, а проблема його лікування, експертизи та реабілітації хворих на коксартроз є однією з ключових в ортопедії та медико-соціальній експертизі. Остеоартроз великих суглобів, на який страждають 10-12% населення, посідає провідне місце серед ортопедичних захворювань, при цьому деструктивні ураження кульшового суглоба складають близько 5% (Гурьев В.Н., 1984, Шумада И.В., 1990; Корж М.О., Дєдух Н.В. зі співавт., 1999). Згідно з проведеними епідеміологічними дослідженнями, деструктивно-дистрофічні зміни у суглобах, в тому числі у кульшовому, мають місце в 50% випадків у людей, старших 40 років, а у віці 70 років це захворювання має місце і діагностується у 90% населення. В останні десятиріччя спостерігається тенденція до виникнення коксартрозу у людей віком від 32 до 42 років. Показники тимчасової непрацездатності при цьому захворюван-ні складають за рік в середньому 580 днів на кожні 100 осіб. Медико-соціальне значення коксартрозу як причини інвалідності в Україні протягом останніх двадцяти років не знижується. Питома вага таких хворих складає в структурі інвалід-ності внаслідок захворювань опорно-рухової системи 5,6-14,6% (Москаленко В.Ф., 2000; Іпатов А.В., 2003; Davies G., Watson D., Bellamy N., 1999).
Проблема лікування коксартрозу до останнього часу ще повністю не вирішена у відношенні тактики медичної реабілітації. Сучасні заходи консервативного лікування тільки призупиняють на деякий час прогресування патологічних деструктивно-дистрофічних змін у кульшовому суглобі і не в змозі кардинально вплинути на перебіг захворювання. У цьому зв’язку особливо важливими стають питання адекватної медико-експертної оцінки перебігу захворювання, складання та проведення індивідуальних програм реабілітації зі своєчасним направленням хворих на оперативне лікування.
Аналіз літературних джерел довів, що найбільш ефективні результати відновлення втраченої опорності та рухомості в патологічно зміненому кульшовому суглобі спостерігаються при його заміщенні штучним імплантатом. Тотальна артропластика дозволяє позбавити хворих постійного болю, відновити функцію кульшового суглоба, повернути людину до активного життя у випадках, що ще 10-20 років тому вважалися безнадійними (Корж О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА ТА МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА КОКСАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок