Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ

УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський міжнародний університет цивільної авіації
БОЙКО ВІКТОРІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 658.152/.153
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 08.06.02 - підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському транспортному університеті Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Чеснакова Людмила Станіславівна
Український транспортний університет,
професор кафедри менеджменту та підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович
Харківський державний автомобільно-дорожний університет,
завідувач кафедрою менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Іванова Наталія Юріївна
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
доцент департаменту економічних наук
Провідна установа: Київський державний торговельно-економічний університет
Захист відбудеться “8” жовтня 1999 р. о 12-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Київському міжнародному університеті цивільної авіації, за адресою 252058 м.Київ-58, проспект Комарова, 1, корпус 9, ауд.303.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського міжнародного університету цивільної авіації за адресою: 252058 м.Київ-58, проспект Комарова, 1.
Автореферат розісланий ”7” вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ Родченко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід економіки України до ринкових відносин потребує змін у підходах до управління оборотними коштами з метою підвищення ефективності функціонування підприємств. При цьому важливим об’єктом управління в усіх галузях економіки країни, в тому числі і на автомобільному транспорті, стають високоліквідні оборотні кошти (грошові кошти та короткострокові цінні папери). Недостатня кількість грошових коштів призводить до того, що підприємство не може розрахуватися з контрагентами, тобто втрачає платоспроможність, що в свою чергу знижує конкурентоздатність на ринку транспортних послуг. Надмірна ж кількість грошових коштів призводить до втрати прибутку, який можна отримати від вкладання тимчасово вільних грошових коштів в прибуткові інструменти фінансового ринку. Таким чином, як недостатня, так і надлишкова кількість грошових коштів в обороті підприємства зменшує ефективність його фукціонування.
За умов планової економіки грошові кошти відносились до ненормованих оборотних кошів, тобто були не керованими. Останнім часом завдяки змінам в формах власності, розвитку фінансового ринку країни створені передумови для управління високоліквідними оборотними коштами. Однак ці передумови є недостатніми, оскільки процедура управління потребує певного методичного забезпечення. За останні роки в вітчизняній науці з’явилися дослідження окремих питань управління високоліквідними оборотними коштами в фінансово-кредитних установах, на підприємствах торгівлі і будівництва. Що ж стосується підприємств автомобільного транспорту, то такі дослідження на сьогодні відсутні.
Управління високоліквідними оборотними коштами на підприємствах автомобільного транспорту потребує вирішення принципово нових питань, а саме: визначення оптимального обсягу грошових коштів на розрахунковому рахунку підприємства, вибір об’єктів вкладення тимчасово вільних грошових коштів, оптимізації структури короткострокових фінансових інвестицій, визначення джерел поповнення запасу грошових коштів. Всі ці питання від разових перетворюються на повсякденні і потребують регулярного вирішення.
Викладені обставини обумовлюють актуальність багатобічного дослідження задач управління високоліквідними оборотними коштами підприємств автомобільного транспорту і необхідність розробки методів і моделей їх вирішення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до теми науково-дослідної роботи кафедри менеджменту та підприємництва Українського транспортного університету “Проблеми управління на транспорті”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок