Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів

Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів

Назва:
Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦіональна академія наук україни
ІНститут молекулярної біології і генетики
НАЙдьонов валерій Георгійович
УДК 577.152.611:576.31
Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК
тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури і функції нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (м. Київ).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік НАН України
Мацука Геннадій Харлампійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
директор інституту,
завідувач відділу структури і функції нуклеїнових кислот.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Виноградова Руфіна Петрівна,
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник відділу біохімії ліпідів;
 
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Козлов Едуард Андрійович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу механізмів
трансляції генетичної інформації.
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, біологічний факультет, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “18” червня 2002 року о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного,150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “17” травня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О. В. Підпала
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним із ключових етапів процесу реалізації генетичної інформації є аміноацилювання тРНК аміноацил-тРНК синтетазами на дорибосомній стадії біосинтезу білка. Точність процесу трансляції значною мірою залежить від специфічності приєднання амінокислоти до 3ґ-кінця відповідної тРНК, що в кінцевому підсумку визначає відповідність амінокислотної послідовності білка нуклеотидній послідовності мРНК. Численні біохімічні та генетичні дослідження показують, що специфічність аміноацилювання пов’язана з наявністю в тРНК та аміноацил-тРНК синтетазах набору структурних елементів – детермінант впізнавання, які формують ряд строго визначених РНК-білкових контактів, забезпечуючи таким чином селекцію споріднених тРНК і дискримінацію проти решти тРНК. Ця проблема специфічного впізнавання в реакції аміноацилювання розглядається в літературі як проблема “identity” тРНК (McClain, 1993). Оскільки в українській мові термін “ідентичність” є не зовсім адекватним щодо процесу впізнавання, в даній роботі використано термін “відповідність тРНК”.
Детермінанти відповідності тирозинової тРНК прокаріотів та дріжджів вивчали протягом останніх років in vitro та in vivo (Bedouelle, 1990, Fechter et al., 2000, 2001), однак для вищих еукаріотів систематичні дослідження в цьому плані не проводились. При цьому варто зазначити, що особливістю тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів є наявність у структурі ферменту, окрім типового для всіх аміноацил-тРНК синтетаз каталітичного модуля, додаткового С-кінцевого домену, який відсутній у тирозил-тРНК синтетаз прокаріотів та нижчих еукаріотів (Леванец и др.,1997). Функція цього домену в аміноацилюванні залишається не до кінця з’ясованою.
Зважаючи на вищезгадане, актуальним є дослідження ролі окремих структурних елементів тирозинової тРНК та тирозил-тРНК синтетази з печінки бика як детермінант відповідності в реакції аміноацилювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у рамках плану фундаментальних досліджень відділу структури і функції нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за бюджетною темою “Структурно-функціональне дослідження еукаріотичних аміноацил-тРНК синтетаз I та II класів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок