Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ ЧОЛОВІЧИХ ГАМЕТ (СПЕРМАТОЗОЇДІВ) ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ(експериментальне дослідження)

МОРФОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ ЧОЛОВІЧИХ ГАМЕТ (СПЕРМАТОЗОЇДІВ) ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ(експериментальне дослідження)

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ ЧОЛОВІЧИХ ГАМЕТ (СПЕРМАТОЗОЇДІВ) ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ(експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
АМН УКРАЇНИ
АНДРУСИШИНА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 546.3+614.876+615.9+616-76:616.697
МОРФОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ ЧОЛОВІЧИХ ГАМЕТ (СПЕРМАТОЗОЇДІВ) ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО
ОПРОМІНЕННЯ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
(експериментальне дослідження)
14.02.01 – Гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор, академік АМН України,
член-корр. НАН України
ТРАХТЕНБЕРГ Ісаак Михайлович,
керівник лабораторії промислової токсикології,
Інститут медицини праці АМН України
Офіційні опоненти: - доктор біологічних наук
ТОМАШЕВСЬКА Людмила Анатоліївна
головний науковий співробітник
лабораторії гігієни електромагнітних випромінень,
Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзеева
АМН України
доктор медичних наук
ШЕПЕЛЬСЬКА Нінель Рішадівна
провідний науковий співробітник
лабораторії канцерогенезу, тератогенезу
та репродуктивної функції,
Інститут екогігієни та токсикології ім Л.І.Медведя
Провідна установа: - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.
Захист дисертації відбудеться “ 2 “ липня 2002 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН за адресою: 01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту медицини праці.
Автореферат розісланий 29.05.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.м.н.,ст.науковий співробітник Г.І.Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед найважливіших проблем в галузі медико-біологічних досліджень особливо гостро стоїть проблема сумісної дії факторів радіаційної і хімічної природи, оскільки в реальному житті навряд чи можливо розраховувати на ізольовану дію лише одного джерела шкідливості. Наприклад, в металургійній промисловості, на підприємствах радіоелектроніки і напівпровідників, гірськодобувній промисловості можлива поєднана дія на працюючих радіаційного і хімічного чинників. Для України особливе значення мають наслідки Чернобильської катастрофи, коли значна кількість населення зазнала поєднаної дії радіації, та важких металів, особливо свинцю. Серед хімічних речовин, що забруднюють навколишнє середовище, важкі метали і їх сполуки утворюють значну группу токсикантів, які віднесені до пріоритетних забруднювачів виробничого та оточуючого середовища. Тому першочергове значення досліджень в цьому напрямку неодноразово відмічалось у роботах Трахтенберга І.М. та інш., 1994, Гончарука Є.Г. та інш., 1996, Кундієва Ю.І. 1998, Штабського Б.М. та інш., 1999.
В той же час дані літератури про поєднану дію іонізуючого опромінення і важких металів стосуються лише окремих, викликаних ними біологічних ефектів і не розкривають суті патогенетичних механізмів їх впливу на організм (Тиунов Л.А и др., 1977, Гончарук Е.Г. и др., 1996). Відомо, що ізольована дія на репродуктивну функцію людини і тварин свинцю і, особливо, кадмію специфічна для гонад. Встановлено, що гонади людини і тварин є найбільш чутливими до дії радіації. Водночас причиною безпліддя у 30% випадків вважаеться погана екологія (Малишкин И.Н., 1997, Артюхин А.А., 1999). За даними експертів ВООЗ, в останні роки були знижені нормальні показники спермограми чоловіків. Однак дані про поєднану дію іонізуючого опромінення і важких металів на репродуктивну функцію чоловіків є взагалі поодинокими (Стусь В.П., 1997).
Значна кількість робіт стосовно репродуктивної системи людини присвячена дослідженню впливу іонізуючого опромінення в широкому спектрі доз на клітини сперматогенного ряду в експерименті (Померанцева М.Д. и др., 1990, Асташева Н.Л. и др., 1994, Pogany G.C.,1987) і в кліниці, зокрема у осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Стусь В.П., 1992, Кульбах О.С. и др., 1992, Bourioukov A.M., 1993, Конопля Е.Ф. и др., 1996, Горпинченко И.И., 1992, Люлько А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ЗМІНИ ЧОЛОВІЧИХ ГАМЕТ (СПЕРМАТОЗОЇДІВ) ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ(експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок