Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ НОВИХ 4-ТІОПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ НОВИХ 4-ТІОПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

Назва:
БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ НОВИХ 4-ТІОПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,73 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Завгородній Михайло Петрович
УДК:547.831:577.3
БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ НОВИХ
4-ТІОПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті МОН України.
Науковий керівник Доктор фармацевтичних наук, професор
Омельянчик Людмила Олександрівна
декан біологічного факультету Запорізького державного університету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Колісник Надія Василівна
Запорізький державний університет,
професор кафедри імунології та біохімії
доктор медичних наук
Жирнов Віктор Валентинович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу сигнальних систем клітини
Провідна установа Національний науковий центр лікарських засобів НАН та МОЗ України, лабораторія біохімічної фармакології
Захист відбудеться 11 червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 30 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Похідні хіноліну разом з антибіотиками і сульфаніламідними препаратами склали цілу епоху в хіміотерапії різноманітних захворювань та стали об’єктом досліджень з метою вирішення питань зв’язків між біологічною дією й хімічною будовою.
В арсеналі сучасної медицини існує багато ефективних лікарських засобів із групи похідних хіноліну (хінозол, нітроксолін, ентеросептол, хіноцид тощо). У першу чергу похідні хіноліну відомі як антимікробні та протипаразитні препарати. Похідні цього азогетероциклу також проявляють протипухлинну, анальгетичну, фунгістатичну, нейротропну, антиоксидантну, протиішемічну й інші види дії. Крім того, хінолінові сполуки відомі як ветеринарні препарати, пестициди, барвники, аналітичні реагенти тощо.
Однією з найважливіших проблем вітчизняної хіміотерапії є пошук нових препаратів з антимікробною активністю, що зумовлено резистентністю мікроорганізмів до антибіотиків та сульфаніламідних препаратів. Також треба відзначити, що похідні хіноліну здатні гальмувати виникнення резистентних штамів мікроорганізмів. Але здебільшого досліджені аміно- та гідроксипохідні, а тіопохідні хіноліну ще недостатньо вивчені.
Дослідження останніх років свідчать про стрімке зростання антиоксидантної фармакопрофілактики та фармакотерапії. Тому пошук ефективних антиоксидантів є важливим і актуальним.
Оскільки природний L(-)-цистеїн не тільки входить до складу білків, а й бере участь у багатьох важливих біохімічних процесах, то поєднання його із залишком хіноліну, можливо, є перспективним щодо посилення біологічної дії і створення ефективних антиоксидантів.
Прогнозування біологічної активності серед S-заміщених хіноліну за допомогою комп’ютерної програми PASS (Prediction of Activity spectra for Substances) показало, що ці похідні хіноліну є перспективним класом сполук з антиоксидантною, антивиразковою, протиішемічною, радіопротекторною, гепатопротекторною, нейротропною та іншою дією. Усе вищезазначене свідчить про актуальність роботи по створенню нових лікарських препаратів на основі похідних хіноліну.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в межах тематичних планів Запорізького державного університету (теми: „Створення біологічно активних речовин на основі 2- і 4-N-, S-похідних хіноліну, 9-похідних акридину”, номер держреєстрації 0197U012789 і „Створення біологічно активних речовин на основі S-карбоксиалкілпохідних 2-тіопіридину, 2- і 4-тіохінолінів, 9-тіоакридинів, N-іліденпохідних оксикислот, 2-гідразинопіридину, 2- і 4-гідразинохінолінів, 9-гідразиноакридинів”, номер держреєстрації 0100U001731).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ НОВИХ 4-ТІОПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок