Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ТА СТІЙКІСТЬ БУРИЛЬНИХ КОЛОН БУРОВИХ УСТАНОВОК РОТОРНОГО ТИПУ

ДИНАМІКА ТА СТІЙКІСТЬ БУРИЛЬНИХ КОЛОН БУРОВИХ УСТАНОВОК РОТОРНОГО ТИПУ

Назва:
ДИНАМІКА ТА СТІЙКІСТЬ БУРИЛЬНИХ КОЛОН БУРОВИХ УСТАНОВОК РОТОРНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,55 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УЛІТІН Геннадій Михайлович
УДК 624.042:622.24.053
ДИНАМІКА ТА СТІЙКІСТЬ
БУРИЛЬНИХ КОЛОН
БУРОВИХ УСТАНОВОК РОТОРНОГО ТИПУ
Спеціальність 05.02.09 – “Динаміка та міцність машин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ-2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі опору матеріалів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Шевченко Феофан Леонтійович, завідувач кафедри опору матеріалів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіціальні опоненти: доктор технічних наук, професор Колєснік Іван Антонович, завідувач кафедри будівельної механіки Національної металургійної академії Міністерства освіти і науки України;
доктор технічних наук, доцент Лавінський Володимир Іванович, професор кафедри опору матеріалів Харківського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України;
доктор технічних наук, професор Дворніков Володимир Іванович, професор кафедри гірничої геомеханіки Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра динаміки і міцності машин та опору матеріалів, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_12_”_листопада_ 2003 р. о_14_ годині на засіданні спеціалізованої ради Д 08.080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м.Дніпропетровськ-27, просп. Карла Маркса, 19, тел. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м.Дніпропетровськ, просп.Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_10_”_жовтня_ 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук О.В.Анциферов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Для збільшення видобутку вугілля в Україні необхідно будувати нові та реконструювати існуючі шахти. Однією з основних причин, що призвели до тяжкого технологічного положення у вугільній промисловості України, є велика глибина розробки вугільних пластів, де видобувають близко 70% всього вугілля. Середня глибина виробок на шахтах наближається до 1000 м. Такі глибини залягання вугілля ускладнюють його видобуток, і одна із суттєвих причин такого положення пов’язана з підвищенням інтенсивності вентиляції шахт. Ігнорування цієї проблеми може призвести до аварійної ситуації.
Щорічна потреба в спорудженні вертикальних свердловин великого діаметра (до 6 м) у вугільній промисловості України для нормальних умов роботи шахт складає 5-6 км. Крім того, пробурені вертикальні стволи та свердловини використовуються для спуску та підйому людей і вантажів, як запасні виходи, для прокладання трубопроводів і кабелів та інших цілей. Ефективним способом прохідки стволів і свердловин великого діаметра є використання бурових установок роторного типу. Так, наприклад, Державна холдінгова компанія “Спецшахтобуріння”, що використовує бурові установки роторного типу, крім буріння вертикальних стволів і свердловин гірничопромислового призначення, виконувала договірні роботи із спорудження водозабору (м.Красноярськ), прискорювача елементарних часток (м.Противно), свердловин для видобутку алмазів (Архангельська обл.).
Основною умовою підвищення якості прохідки стволів і свердловин є проведення буріння із заданою рейсовою швидкістю та вертикальністю осі ствола. Невиконання цих вимог призводить до зайвих витрат енергетичних ресурсів і часу. Для бурових установок роторного типу системи “WIRTH” при прохідці шахтних вентиляційних стволів відхилення осі ствола від вертикальності не повинно перевищувати 1 м на 1000 м глибини.
Великі глибини буріння, що визначають значні навантаження, та ефективність прохідки стволів і свердловин викликають необхідність проведення розрахунків напружено-деформованого стану бурильної колони (БК), який в багато чому залежить від режимів буріння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ДИНАМІКА ТА СТІЙКІСТЬ БУРИЛЬНИХ КОЛОН БУРОВИХ УСТАНОВОК РОТОРНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок