Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області)

Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області)

Назва:
Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Романів Оксана Яківна
УДК 911.3:30+614:613.95
Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення
(на матеріалах Хмельницької області)
11.00.02 - економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Шевчук Любов Теодорівна,
доцент кафедри економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Заставецька Ольга Володимирівна,
завідувач кафедри географії України
Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
кандидат географічних наук
Лозинський Роман Мар’янович,
доцент кафедри географії України
Львівського національного університету імені Івана Франка
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться “16” 05 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (м. Львів, вул. Дорошенка, 41).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий “16” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. геогр. н., проф. І.М. Волошин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Різке погіршення стану довкілля та поява різноманітних кризових явищ на реґіональному та локальному рівнях загострила проблему збереження суспільного здоров’я в Україні. Зміна медико-демографічних показників засвідчує про зменшення тривалості життя населення, народжуваності, природного приросту, підвищення смертності, зростання інвалідності населення країни.
Найбільш вразливою групою населення є діти. Саме тому рівень їх здоров’я виступає індикатором несприятливого стану довкілля, як в екологічному, так і в соціальному, економічному, психологічному відношенні. Екопатогенний вплив призвів до появи нових не відомих раніше хвороб – хімічної астми, синдрому загальної втоми, напруження адаптації, загальної імунної депресії, акродинії, синдрому нездорових споруд, токсикодермії, гіпоплазії, алопеції, патопневмонії. Поширені хронічні форми різних патологій, у тому числі на психічному рівні, частішають прояви девіантної поведінки. Під загрозою як фізичне, так і психічне, соціальне, духовне здоров’я підростаючого покоління, а отже, і всіх наступних поколінь. Саме тому тема даної дисертації, присвяченої медико-географічним основам здоров’я дитячого населення, є актуальною.
Традиційно ведуча роль у вивченні проблем дитячого здоров’я належить медикам. Але ці проблеми – це сфера дослідження і таких дисциплін та наукових напрямків, як соціальна гігієна, епідеміологія, валеологія, соціальна екологія, медична географія, нозогеографія тощо. Всі вони мають спільний об’єкт вивчення (суспільне здоров’я), але розглядають його під різним кутом зору (соціальним, психологічним, біологічним, географічним). Серед них чи не найбільшою актуальністю відзначається медико-географічний напрямок досліджень здоров’я населення на сучасному етапі як в Україні, так і у світі в цілому, оскільки саме він дозволяє виявити вплив середовища проживання людини та зокрема територіальної організації суспільства на здоров’я дитини. Зараз фактори середовища відіграють домінуючу роль. Більшість з них є керованими і, впливаючи на них, можна було б досягти позитивних змін у здоров’ї населення. Проте не існує на даний час чітко визначених закономірностей впливу територіальної організації суспільства, окремих її елементів, систематизованих достовірних знань про їх взаємодію, що дало б можливість практичного втілення у життя дієвих заходів з метою підвищення рівня життя населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок