Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ АБДОМІНАЛЬНОЇ КОМПРЕСІЇ В ХІРУРГІЇ ГОСТРОЇ СПАЙКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ КИШОК

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ АБДОМІНАЛЬНОЇ КОМПРЕСІЇ В ХІРУРГІЇ ГОСТРОЇ СПАЙКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ КИШОК

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ АБДОМІНАЛЬНОЇ КОМПРЕСІЇ В ХІРУРГІЇ ГОСТРОЇ СПАЙКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ КИШОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,88 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАСІЧНИК Ігор Вадимович
УДК:616-071-089:617.55-089: 616.34-007.274
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ
АБДОМІНАЛЬНОЇ КОМПРЕСІЇ В ХІРУРГІЇ ГОСТРОЇ
СПАЙКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ КИШОК
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та невідкладної хірургії АМН України.
Науковий керівник: лауреат Державної премії України,
доктор медичних наук, професор
Бойко Валерій Володимирович,
Інститут загальної та невідкладної
хірургії АМН України, директор,
Харківський державний медичний
університет, завідувач кафедри госпітальної
хірургії.
Офіційні опоненти : доктор медичних наук, професор
Шевченко Станіслав Іванович,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри загальної хірургії з
курсом оперативної хірургії та топографічної
анатомії;
доктор медичних наук, професор
Бєлов Сергій Григорович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти, професор кафедри хірургії та
проктології.
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться “24” травня 2007р., о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4, тел. 707-73-27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “23” квітня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Ягнюк А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Спайкова непрохідність кишечнику (СНК) останнім часом посідає одне з перших місць серед інших видів ілеуса. Стабільно висока летальність (13-25%), труднощі в діагностиці та лікуванні свідчать про особливу актуальність даної проблеми (Пеев Б.И., Довженко А.Н., Шальков Ю.Л. и соавт., 2000). Причинами негативних результатів у хворих на гостру спайкову непрохідність кишечнику (ГСНК) є пізня госпіталізація, пізні операції, а також недостатня обізнаність лікарів із сучасними принципами діагностики й лікування ГСНК та її ускладнень (Зайцев В.Т., Брусницына М.П., Криворучко И.А., 2000). Одним з найважчих ускладнень ГСНК, яке дає високу летальність, є поліорганна недостатність (ПОН), у розвитку якої велике значення має підвищення внутрішньочеревного тиску (ВЧТ) (Хорошилов М.Е., 2000; Рощин Г.Г. и соавт., 2002; Riela H. et al., 1996; Schein M., 1998). Механізми розвитку ПОН привертають увагу вітчизняних та зарубіжних дослідників, але питання про роль синдрому абдомінальної компресії (САК) у її формуванні залишається не вивченим. Останній виникає вже на початкових стадіях непрохідності кишечнику й носить, без відповідного лікування, незворотній характер (Saggi B.H. et al., 1998; Schein M., 1998; Cheatham M.L., 2002). Слід також зазначити, що інтраабдомінальна гіпертензія являє собою певну небезпеку в плані розвитку синдрому ішемії/реперфузії кишечнику й спланхнічних органів (Абакумов М.М. и соавт., 2003; Wachsberg R.H. et al., 2004). У зв`язку з чим, не дивлячись на лікування ГСНК, необхідно й лікувати синдром абдомінальної компресії (САК). Крім того, у літературі останніх років, присвяченій проблемі ГСНК, недостатньо уваги приділяється питанням діагностики та прогнозування САК.
Таким чином, діагностика та лікування САК при ГСНК є однією з найактуальніших та маловирішених проблем абдомінальної хірургії. Актуальність її визначається, з одного боку, великою частотою ГСНК, складністю існуючих методів діагностики й лікування, з іншого – низькою ефективністю лікувальних заходів та високою летальністю. Проблема діагностики й лікування САК при ГСНК, а особливо такого ускладнення, як ПОН, у розвитку якої бере участь вищезазначений синдром, потребує розгляду, вивчення, а також удосконалення існуючих методів діагностики, консервативного та оперативного лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ АБДОМІНАЛЬНОЇ КОМПРЕСІЇ В ХІРУРГІЇ ГОСТРОЇ СПАЙКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ КИШОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок