Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВОПІДГОТОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

ВІЙСЬКОВОПІДГОТОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Назва:
ВІЙСЬКОВОПІДГОТОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,65 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національний університет „Львівська політехніка”
Дем’янюк Олександр Йосипович
УДК 355.486 (477.83/86)”19”
ВІЙСЬКОВОПІДГОТОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА В РОКИ
ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: ДЕЩИНСЬКИЙ ЛЕОНТІЙ ЄВГЕНОВИЧ
доктор історичних наук, професор,
директор Інституту гуманітарних і соціальних наук
Національного університету „Львівська політехніка”,
Заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти: ПЛИСЮК ВАСИЛЬ ПИЛИПОВИЧ
доктор історичних наук, професор,
завідувач кафедри українознавства
Львівського аграрного університету
КАЛІЩУК ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
кандидат історичних наук,
викладач кафедри археології та джерелознавства
Волинського державного університету ім. Лесі Українки
Провідна установа: Інститут історії України НАН України м. Київ
Захист відбудеться 20 лютого 2004 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К35.052.15 у Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013 м.Львів-13, вул.С.Бандери,12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка ” за адресою: 79013 м.Львів-13, вул. Професорська,1.
Автореферат розіслано 19 січня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент
В.І.Гусєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дослідження. Перебудова світосприйняття сучасного українця, викликана зламом старої політичної системи, розвитком демократичних процесів у суспільстві, можливістю об’єктивно оцінювати історичні події, що відбувалися упродовж століть на українських землях, зумовила формування його особистості в національно-патріотичному напрямку. Важливе місце в цих процесах посідає об’єктивне висвітлення історичного минулого України, насамперед діяльності на її території молодіжних організацій національного спрямування.
Більш лояльне ставлення до українських проблем з боку Австро-Угорської імперії в підлеглих їй землях, ніж уряду Російської імперії до наддніпрянських українців у ІІ половині ХІХ століття, спричинило створення сприятливих умов для пробудження національної свідомості українського населення Галичини, а відтак і розвиток культурно-освітніх товариств-громад, українських національних молодіжних фізкультурно-спортивних організацій „Сокіл” та „Січ” саме на цій території.
Трансформація поглядів галицького суспільства з наближенням Першої світової війни сприяла переходу сокільських та січових осередків до військовопідготовчої діяльності, утворення молодіжної організації військового спрямування „Пласт”, а згодом і стрілецьких формацій.
Радикальні погляди української молоді, самовідданість, готовність до самопожертви сформували кінцеву мету національного руху – побудову незалежної Української держави. З огляду на дану проблему значний науковий та практичний інтерес становить дослідження участі галицької молоді у загальнонаціональній боротьбі за українську державність, формуванні військових підрозділів з числа вихованців довоєнних молодіжних товариств „Сокіл”, „Січ” та „Пласт”.
Тривалий час проблема діяльності українських національних молодіжних організацій Галичини, зокрема їх військовопідготовча діяльність серед галицької молоді, з ідеологічних причин свідомо замовчувалася або відкрито фальсифікувалася. Лише зі здобуттям Україною незалежності з’явилася можливість об’єктивного вивчення та висвітлення даного питання. Проте за минулі десять років ще не було проведено комплексного дослідження парамілітарної діяльності українських молодіжних організацій Галичини напередодні та в роки Першої світової війни. Усе це загалом і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВОПІДГОТОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГАЛИЧИНИ НАПЕРЕДОДНІ ТА В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок