Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО КИТАЄЗНАВСТВА. (XVIII СТ. - 41 Р.ХХ СТ.)

СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО КИТАЄЗНАВСТВА. (XVIII СТ. - 41 Р.ХХ СТ.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО КИТАЄЗНАВСТВА. (XVIII СТ. - 41 Р.ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМ.А.КРИМСЬКОГО
На правах рукопису
КіктенкоВіктор Олексійович
930. 9 (477 + 510)
СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО КИТАЄЗНАВСТВА.
(XVIII СТ. - 41 Р.ХХ СТ.)
Спеціальність - 07.00.02 - Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі Євразійського степу, Далекого та Сучасного Сходу Інституту сходознавства ім.А.Кримського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник - ОгнєваОлена Дмитрівна, кандидат історичних наук, завідуюча Кафедрою гуманітарних дисциплін Волинського інституту економіки та менеджменту (м.Луцьк).
Офіційні опоненти:
ЛещенкоЛеонід Овдійович, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАНУкраїни.
Нікішенко СергійОлександрович, кандидат історичних наук, старший консультант відділу стратегії зовнішньої політики Національного інституту стратегічних досліджень Ради Національної безпеки і оборони України.
Провідна організація -Інститут української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАНУкраїни, Київ.
Захист відбудеться "10" "березня " 1999р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д26.174.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук в Інституті сходознавства ім.А.Кримського НАН України
Адреса: Україна, 252001, м.Київ, вул.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім.А.Кримського НАН України.
Автореферат розіслано "9" "лютого" 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук /Бубенок О.Б./
Актуальність теми. Схід та Україна - тема, що за своїм змістом різнопланова і насичена прикладом конкретних історичних взаємоконтактів та взаємовпливів. Докладний розгляд відносин нашої країни зі Сходом у минулому значно розширює їх географію і приводить на Далекий Схід - до Китаю.
Частина давнього трансконтинентального шляху Пекін - Лісабон, що проходив землями України-Русі, зберігає певні сліди торговельних контактів, але археологічний матеріал може підтверджувати лише факт транскультурного обміну. За часів монголо-татарського панування Хан Балик (Пекін), Каракорум в Китаї доби монгольської династії Юань та Київ, Галич, Володимир у складі Галицько-Волинської держави опиняються на різні боки монгольської ойкумени, яка постає ретранслятором знань та уявлень про обидві країни і припускає накопичення відомостей про обидві сторони. Проте наявні джерела (як писемні так і речові) або майже не підтверджують подібних контактів, або свідчать тільки про транскультурний характер обміну, а існування культурних запозичень викликає дискусійне ставлення. Такий стан речей зберігається до другої половини XVIIIст.
В цей час частина колишньої монгольської ойкумени стає складовою Московського царства (під владу якого поступово підпадає Україна) і продовжує бути ретранслятором знань і уявлень про Китай. Хоча відносини Китай-Україна на відміну від першого періоду, набувають систематизованого вигляду, вони мають опосередкований характер і підпорядковані інтересам країни-посередниці.
Можливість розвитку самостійних відносин і відтепер третього знайомства з Китаєм стало реальним тільки з відновленням у 1991р. незалежності України. Попередній опосередкований контакт визначив специфіку відносин України з Китаєм. Вони обмежувалися або переважно визначалися саме формуванням уявлень про цю країну - тобто як історія розвитку китаєзнавства, а без знання Китаю не можна досягнути рівноправних відносин з ним. Отже, спадщина наших попередників є унікальною можливістю початку такого знання у межах українського досвіду, що є надійним гарантом та основою як для розвитку українсько-китайських стосунків так і українського китаєзнавства. Таким чином, тематика дослідження визначається вивченням знань про Китай в Україні, що відображено у назві роботи- "Становлення українського китаєзнавства. (XVIIIст. -41р.ХХст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО КИТАЄЗНАВСТВА. (XVIII СТ. - 41 Р.ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок