Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОЇ ПИСЕМНОЇ КОМУНІКАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ

НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОЇ ПИСЕМНОЇ КОМУНІКАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ

Назва:
НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОЇ ПИСЕМНОЇ КОМУНІКАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІНСЬКА Олена Валеріївна
УДК 378.147
НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОЇ ПИСЕМНОЇ КОМУНІКАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ
Спеціальність 13.00.02 - теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського державного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Ніколаєва Софія Юріївна,
Київський державний лінгвістичний
університет,
завідувач кафедри методики викладання
іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Куліш Лариса Юліанівна,
Національна музична академія України
ім.П.І.Чайковського,
завідувач кафедри мов
кандидат педагогічних наук
Петренко Олена Петрівна,
Глухівський державний педагогічний
інститут ім. С.М. Сергєєва-Ценського,
доцент кафедри російської та іноземних
мов
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України, лабораторія навчання іноземних мов, м.Київ
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському державному лінгвістичному університеті за адресою: 03680, м.Київ, вул.Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету, 03680 м.Київ, вул.Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий “18” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Курс на гуманізацію освіти, який здійснюється в Україні, тенденції розвитку суспільства визначають соціальний заказ, що передбачає не тільки мовну підготовку студентів, ознайомлення їх з традиціями, історією та сучасністю народу, мова якого вивчається, але й формування професійних умінь, необхідних для спілкування з колегами, для участі в наукових конференціях та форумах. Досягти таких цілей неможливо без навчання професійно спрямованої писемної комунікації у вищих закладах освіти (ВЗО).
В нашій роботі під професійно спрямованою писемною комунікацією розуміється здатність породжувати писемні висловлювання згідно з ситуаціями професійного опосередкованого спілкування. Навчання професійно спрямованої писемної комунікації є однією із складових частин комунікативної компетенції. Під комунікативною компетенцією ми розуміємо здатність сприймати і продукувати іншомовні тексти згідно з поставленим комунікативним завданням.
Мовна підготовка вчителя з другої іноземної мови повинна забезпечити випускнику можливість викладати цю мову у різних типах середніх навчальних закладів і використовувати її як засіб комунікації. У мовних ВЗО передбачається формування професійних умінь в усіх видах мовленнєвої діяльності, проте недостатня увага приділяється навчанню професійно спрямованої писемної комунікації. Науково обгрунтована система навчання професійно спрямованої писемної комунікації має забезпечити високий рівень володіння комунікативною компетенцією студентами, які вивчають англійську мову як другу іноземну.
У нашому дослідженні розглядається V курс навчання, на якому, згідно з вимогами Типової програми (1997), здійснюється навчання професійно спрямованої писемної комунікації.
Проблемі навчання писемної комунікації та окремих композиційно-мовленнєвих письмових форм присвячено багато досліджень вітчизняних та зарубіжних учених (Л.А.Абрамової, 1974, Х.Р.Арминяна, 1983, Г.Г.Бедросової, 1979, Н.М.Громової, 1993, Т.В.Глазунової, 1997, Г.Ф.Демиденко, 1973, О.О.Долгіної, 1982, Т.М.Єналієвої, 1979, М.Н.Захаренкової, 1975, Є.П.Калініної, 1979, К.А.Лазаренко, 1975, Т.І.Леонтьєвої, 1987, Р.І.Похмелкіної, 1970, А.І.Янісіва, 1988, К.П.Ященко, 1981, R.Jordan, 1990, S.D.Krashen, 1984, M.Spratt, 1994, H.Stern, 1996, M.Temple, 1980, P.Ur, 1996 та інших). Однак питання навчання професійно спрямованої писемної комунікації висвітлено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОЇ ПИСЕМНОЇ КОМУНІКАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок