Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СТРЕС–РЕАЛІЗУЮЧОЇ І СТРЕС–ЛІМІТУЮЧОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ I СПОСОБИ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ В ЦИХ СИСТЕМАХ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

СТАН СТРЕС–РЕАЛІЗУЮЧОЇ І СТРЕС–ЛІМІТУЮЧОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ I СПОСОБИ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ В ЦИХ СИСТЕМАХ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Назва:
СТАН СТРЕС–РЕАЛІЗУЮЧОЇ І СТРЕС–ЛІМІТУЮЧОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ I СПОСОБИ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ В ЦИХ СИСТЕМАХ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,84 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
СОБОЛЄВА ОЛЕНА МИХАЙЛІВНА
УДК: 616.248-053.2/.6:612.176:616-08
СТАН СТРЕС–РЕАЛІЗУЮЧОЇ
І СТРЕС–ЛІМІТУЮЧОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ
З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ I СПОСОБИ
КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ В ЦИХ СИСТЕМАХ
НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С. І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Каладзе Микола Миколайович,
Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії з курсом фізіотерапії факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Юліш Євген Ісаакович,
Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб;
доктор медичних наук, професор Дриневський Микола Павлович,
Український науково-дослiдницький iнститут дитячої курортології і фізіотерапії МОЗ України, керівник відділення прогнозування, планування і координації наукових досліджень.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра госпітальної педіатрії №2.
Захист відбудеться „17” червня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий „17”травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченоi ради,
кандидат медичних наук, доцент Смуглов Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма (БА) є однією з важливих проблем сучасної медицини. Це пов'язано з тим, що в останнє десятиріччя в усьому світі, у тому числі й в Україні, відзначається неухильний ріст даної патології в структурі хронічних захворювань органів дихання (Фещенко Ю. И., 2000; Ласица Е. И. с соавт.; 2001; Вельтищев Ю. Е. с соавт., 2001; Балаболкин И. И., 2002). Епідеміологічні дослідження, проведені по програмі ІSAAC, свiдчать про високу поширеність БА у дітей (Попова И. В. с соавт., 2004; The Іnternatіonal Study of Asthma and Allergіes іn Chіldhood (ІSAAC) Steerіng Commіttee, 1998; Asher M.І., 1998).
Підвищення частоти і важкостi астми у дітей може бути обумовлено недостатньою адаптацією дитини до тривалого впливу ендо- та екзогенних стресових чинникiв (Лук'янова Е.М. с соавт., 1995; Мозалевский А.Ф. с соавт., 1999), особливе значення серед яких набувають психологічні стреси, зміни біосфери, збільшення рівня антропогенного забруднення ксенобiотиками (Каладзе Н.Н., 1994; Дука Е.Д., 1998; Чумак А.А., 1998; Дриневский с соавт., 2002). Стрес є необхідним моментом процесу адаптації, але в залежності від змін тривалості в часі і сили стресу, адаптивні ефекти стрес-реакції можуть переходити в ушкоджуючi і перетворюватися в загальну ланку патогенезу різних захворювань, у тому числі і БА (Пшенникова М.Г., 2001). При дiп ?тресора у системi нейроендокринної регуляцiп ?иникає активацiйний контур гормонального та вегетативного забезпечення функцiй, який врiвноважується складноорганiзованим стрес-лiмiтуючим регуляторним контуром, спрямованим на пiдтримання гомеостатичних параметрiв. Як реалізація, так і обмеження проявів стресу на рівні цілісного організму відбувається з обов'язковим залученням у процес основних регулюючих систем - нервової, ендокринної та імунної.
Незважаючи на успіхи сучасної медицини в розшифровці імунного механізму хронічного запального процесу при БА (Чернушенко Е.Ф., 2000; Алешина Р.М., 2000), недостатньо вивченими залишаються питання взаємозв'язків нервової та ендокринної систем з імунним статусом. В останні роки отримані нові дані про механізми, що забезпечують комплексну взаємодію між даними системами (Камаев И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАН СТРЕС–РЕАЛІЗУЮЧОЇ І СТРЕС–ЛІМІТУЮЧОЇ СИСТЕМ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ I СПОСОБИ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ В ЦИХ СИСТЕМАХ НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок