Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У ПРАЦІВНИКІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕГУЛЯЦІЇ В ЕМОЦІОГЕННИХ УМОВАХ

ФОРМУВАННЯ У ПРАЦІВНИКІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕГУЛЯЦІЇ В ЕМОЦІОГЕННИХ УМОВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У ПРАЦІВНИКІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕГУЛЯЦІЇ В ЕМОЦІОГЕННИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Плотко Олена Василівна
УДК 159.923.2:336.225.2
ФОРМУВАННЯ У ПРАЦІВНИКІВ
ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ЗДАТНОСТІ ДО
САМОРЕГУЛЯЦІЇ В ЕМОЦІОГЕННИХ УМОВАХ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник - доктор психологічних наук,
дійсний член АПН України, професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, директор.
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор
Яковенко Сергій Іванович,
Київський інститут внутрішніх справ,
завідувач кафедри юридичної психології.
- Блінов Олег Анатолійович,
кандидат психологічних наук,
заступник завідувача кафедри психології
гуманітарного факультету Національної академії
оборони України, м. Київ.
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра прикладної психології.
Захист відбудеться 10 червня 2004 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ, вул.Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “7” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку суспільства характеризується зростанням чинників, які зумовлюють психічну дезадаптацію індивіда. До їх числа відносять, зокрема, особливі умови професійної діяльності, за яких має місце емоційна перенапруга, пов’язана із загрозою для життя людини.
До професій, які складають особливу групу ризику, належить і професія працівників податкової міліції. Складність оперативної обстановки, фізичні перевантаження, ненормований режим праці, відсутність повноцінного відпочинку, наявність міжособистісних конфліктів, підвищений рівень відповідальності – це ті чинники, які призводять до нервово-психічної перенапруги і, як наслідок, впливають на ефективність службової діяльності податківців.
У цьому зв’язку особливої актуальності набирає дослідження психологічних особливостей професійної діяльності податківця, розроблення професіограми і психограми спеціаліста, вимог до професії, що сприятиме визначенню критеріїв психологічної придатності людини до даної професії, а також засобів відповідної психологічної допомоги й реабілітації.
Однією з невід’ємних передумов ефективності професійної діяльності працівника податкової міліції є здатність до саморегуляції власної поведінки, що виявляється у мобілізації його особистісних та когнітивних ресурсів.
Недостатня розробленість та очевидна актуальність проблеми зумовили обрання теми даного дисертаційного дослідження: “Формування у працівників податкової міліції здатності до саморегуляції в емоціогенних умовах ”.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, темами, планами.
Тема дисертаційного дослідження входить до комплексної теми лабораторії психології навчання Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України “Психологічне забезпечення розвитку особистості в системі безперервної освіти”. Номер держреєстрації 0196U006943.
Тема затверджена 02.12.02 р. на Вченій Раді Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (протокол №12) та погоджена з координаційною Радою АПН України (протокол № 2 від 25.02.03).
Об’єкт дослідження: процес саморегуляції поведінки особистості.
Предмет дослідження: особливості саморегуляції поведінки у працівників податкової міліції в емоціогенних умовах.
Мета дослідження полягає у виявленні механізмів саморегуляції, за допомогою яких забезпечується успішне виконання податківцями професійної діяльності в емоціогенних умовах, а також у розробці засобів оптимізації їх здатності до саморегуляції.
Основні гіпотези дослідження:
-
успішність професійної діяльності забезпечується рівнем сформованості у її суб’єкта механізмів саморегуляції, зокрема, характером планування, моделювання, програмування та оцінки результатів діяльності; останні, в свою чергу, зазнають впливу з боку індивідуально-психологічних характеристик особистості;
-
розвиток механізмів саморегуляції, адекватних вимогам професійної діяльності, оптимізується за умови застосування спеціальних засобів психологічного впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У ПРАЦІВНИКІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ЗДАТНОСТІ ДО САМОРЕГУЛЯЦІЇ В ЕМОЦІОГЕННИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок