Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛООБМІНУ УПАРЮВАННЯ РОЗЧИНІВ СОЛЕЙ У ВИПАРНОМУ АПАРАТІ ЗІ СТІКАЮЧОЮ ПЛІВКОЮ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛООБМІНУ УПАРЮВАННЯ РОЗЧИНІВ СОЛЕЙ У ВИПАРНОМУ АПАРАТІ ЗІ СТІКАЮЧОЮ ПЛІВКОЮ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛООБМІНУ УПАРЮВАННЯ РОЗЧИНІВ СОЛЕЙ У ВИПАРНОМУ АПАРАТІ ЗІ СТІКАЮЧОЮ ПЛІВКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Павлова Вікторія Геннадіївна
УДК 66.011+66.021.4
ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛООБМІНУ УПАРЮВАННЯ РОЗЧИНІВ СОЛЕЙ У ВИПАРНОМУ АПАРАТІ ЗІ СТІКАЮЧОЮ ПЛІВКОЮ
Спеціальність 05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теплотехніки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Фокін Віталій Сергійович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри теплотехніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Перцев Леонід Петрович,
Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний інститут хімічного машинобудування (ВАТ “УкрНДІХіммаш”), Міністерства промислової політики України, м. Харків, науковий консультант
доктор технічних наук, професор
Ткаченко Станіслав Йосипович,
Вінницький національний технічний університет, Міністерства освіти і науки України, м. Вінниця, завідувач кафедри теплоенергетики
Захист відбудеться “28” лютого 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" , за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21)
Автореферат розісланий “_25_” __січня________ ___2008___ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У технологічних процесах різних галузей промисловості, в енергетиці, хімічній, харчовій, фармацевтичній і інших, широке застосування знаходить процеси упарювання розчинів солей.
До теперішнього часу для випаровування солевміщуючих розчинів використовуються багатокорпусні установки, обладнані випарними апаратами з винесеною зоною кипіння. Цим апаратам властиві гама недоліків: висока металоємкість, значна гідростатична депресія, що знижує корисну різницю температур, підвищені капітальні та експлуатаційні витрати, складність технічного обслуговування.
Тому перспективним є проведення досліджень, направлених на пошук раціональних конструкцій випарних апаратів для упарювання розчинів солей. Таким апаратом може служити випарний апарат із стікаючою плівкою, який раніше не застосовувався для упарювання розчинів, що супроводжується кристалізацією солей. Останнє обумовлене тим, що при недостатньо обґрунтованих рішеннях щодо режимно-геометричних параметрів апарату на його теплообмінній поверхні розвивалися процеси інкрустації зі всіма відомими негативними наслідками (заростання поверхні теплопередачі і погіршення процесу теплообміну).
У той же час апарати із стікаючою плівкою мають ряд переваг: відсутня гідростатична депресія, що збільшує корисну різницю температур, а це дозволяє зменшити необхідну поверхню нагріву, понизити час контакту розчину з поверхнею, що суттєве при роботі з термолабільними розчинами. Можливість апаратів із стікаючою плівкою працювати з малою корисною різницею температур в інтервалі 5…10 оС дозволяє збільшувати кратність використовування тепла пари, тобто понизити його питому витрату на одиницю випарюваної води.
У зв'язку з цим дослідження, направлені на створення високоефективних випарних апаратів із стікаючою плівкою для упарювання розчинів солей, є актуальними та мають науково-практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Основні результати дисертаційної роботи одержані в рамках виконання досліджень відповідно до держбюджетної теми МОН України за напрямком 7 “Енергетика, енергозбереження”: „Удосконалення методики чисельних розрахунків динамічних характеристик теплообмінних апаратів" (Д.Р № 0106U001470), де здобувач була виконавцем одного з напрямків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛООБМІНУ УПАРЮВАННЯ РОЗЧИНІВ СОЛЕЙ У ВИПАРНОМУ АПАРАТІ ЗІ СТІКАЮЧОЮ ПЛІВКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок