Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В ГАЛУЗІ ЖІНОЧОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В ГАЛУЗІ ЖІНОЧОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В ГАЛУЗІ ЖІНОЧОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТРОНЬКО Тетяна Володимирівна
УДК 328:373 – 055.2(477)”18”
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
В ГАЛУЗІ ЖІНОЧОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: — доктор історичних наук, професор
Лобурець Василь Єгорович,
заслужений діяч науки і техніки України,
професор кафедри всесвітньої історії
Полтавського державного педагогічного
університету ім. В.Г.Короленка
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: — доктор історичних наук, професор
Якименко Микола Андрійович,
завідувач кафедри українознавства
Полтавської державної аграрної академії
Міністерства аграрної політики України—
кандидат історичних наук
Лохматова Алла Іванівна,
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Запорізького державного університету
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: — Інститут історії України НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “ 24 “ січня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. ІІ).
Автореферат розісланий “ 24 “ грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена насамперед розв’язанням в Україні таких кардинальних завдань, як культурно-національне відродження, становлення державності та демократизація суспільства. Вона безпосередньо пов’язана із реформуванням всієї освітньої системи, пожвавленням феміністичного руху та тендерних досліджень.
Одним із шляхів реформування освіти в сучасних умовах є подолання монополії у цій справі держави та створення на демократичних засадах недержавних навчально-виховних закладів. Вивчення ж досвіду дорадянської жіночої школи, в утриманні якої державні засоби поєднувалися із громадською і приватною доброчинністю, допоможе в розробці нової правової і нормативної бази освіти, переході до таких принципів її фінансування, які б відповідали ринковій економіці. Нині у багатьох містах України функціонують окремі класи і навіть навчальні заклади спеціального жіночого профілю, що засвідчує актуальність жіночої освіти – виховання "добропорядної матері родини", жінки-берегині, завдяки якій тримається сім'я і врешті-решт держава. Поглиблений аналіз розвитку середньої жіночої освіти в Наддніпрянській Україні другої половини ХІХ ст. дає можливість розкрити одну із сторінок жіночої історії, з’ясувати роль і місце жінок у подіях минулого та інші проблеми, що знаходяться у центрі тендерних досліджень.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає перспективним планам наукової роботи історичних кафедр Полтавського державного педагогічного університету та була складовою часткою держбюджетної теми, яка розроблялася викладачами Полтавського державного педагогічного університету згідно з планом науково-дослідної роботи.
Об’єктом дослідження є політика відповідних владних інституцій царської Росії у сфері освіти загалом і в Україні – зокрема.
Предмет дослідження – заходи вищих органів влади, центрального апарату імперії Романових, їх місцевих підрозділів щодо розвитку середньої освіти жіноцтва Наддніпрянської України.
Хронологічні межі дисертаційного дослідження охоплюють другу половину ХІХ ст. В межах цього періоду маємо можливість простежити еволюцію внутрішньополітичного курсу уряду від виникнення ідеї реформування жіночої освіти в епоху “великих реформ” 60-70-х років до політичної реакції 80-90-х років, коли намагалися обмежити попередні перетворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В ГАЛУЗІ ЖІНОЧОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок