Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз)

Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз)

Назва:
Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,43 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Національний інститут стратегічних досліджень
Д З Ь О Б А Н Ь Олександр Петрович
удк 1:316.4
Національна безпека в умовах
соціальних трансформацій
(теоретико-методологічний аналіз)
21.03.01 – гуманітарна і політична безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор філософських наук, професор
Данильян Олег Геннадійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Волинка Григорій Іванович,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
проректор з наукової роботи і міжнародних відносин
доктор філософських наук, старший науковий співробітник
Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України
завідувач відділу глобальної безпеки та європейської інтеграції
доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
в.о. завідувача кафедри політології
Провідна установа:
Національна академія внутрішніх справ України, кафедра філософії права і юридичної логіки (м. Київ).
Захист відбудеться 09.12.2005 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7а).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7а).
Автореферат розісланий 04 жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.О.Янішевський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Кардинальні геополітичні зміни, що відбуваються на початку ХХІ століття, свідчать про те, що світ вступив у фазу чергової глобальної трансформації яка супроводжується загостренням широкого спектру протиріч. Зберігається тенденція розв’язання протиріч із застосуванням воєнної сили. Цивілізація опинилася перед зростанням конфліктності, викликаної зіткненням життєво важливих національних інтересів більшості держав світу й виникненням системи нових загроз їхній безпеці. Реальність вимагає принципово нового філософського підходу до осмислення ситуацій, що складаються. Особливо це важливо для перехідних суспільств, які відроджують державність, процес становлення якої пов’язаний з необхідністю забезпечення надійної національної безпеки.
Сьогодні не існує стійких наукових стереотипів стосовно рефлексії феномена національної безпеки, тому життєво необхідним особливо для транзитивних суспільств є фундаментальне його обґрунтування та відповідне орієнтування внутрішньої та зовнішньої політики держав. Від такого обґрунтування залежить тривалість та ефективність трансформаційних процесів, розвиток суспільств за умов збереження національної самобутності. Існування будь-якої суверенної держави неможливе без захисту її національних інтересів, що є основною, фундаментальною умовою гарантування самозбереження й прогресивного розвитку суспільства. За таких причин національна безпека перехідних суспільств – першорядна умова успішного соціально-організованого буття. У зв’язку з цим, актуальність теми дослідження визначається наступними підставами.
По-перше, потребами соціальної практики, які диктують необхідність філософської рефлексії феномена національної безпеки в умовах трансформацій, яка відповідає вимогам сучасних реалій, що в свою чергу зумовлює концептуальне, теоретико-методологічне осмислення вказаного соціокультурного феномена.
По-друге, необхідністю комплексного осмислення феномена національної безпеки, визначення його сутності й змісту на основі вже наявних результатів у дослідженні окремих аспектів проблеми національної безпеки.
По-третє, важливістю з’ясування особливостей системи національної безпеки в умовах трансформаційних процесів у соціумі, визначення місця й ролі основних компонентів системи безпеки в загальному контексті досліджуваної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок