Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Дослідження зв’язків електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуально-типологічних особливостей людини

Дослідження зв’язків електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуально-типологічних особливостей людини / сторінка 2

Назва:
Дослідження зв’язків електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуально-типологічних особливостей людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження особливостей розподілу СТЕП на поверхні шкіри у осіб із різними індивідуально-типологічними властивостями та співставлення цих особливостей із психофізичними (значення абсолютних порогів відчуттів різної модальності), та психологічними параметрами є актуальним для адекватного вирішення питань застосування СТЕП при діагностиці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з науково-дослідними темами лабораторії фізіологічної кібернетики та психофізіології кафедри фізіології людини та тварин Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Розробка комп’ютерних технологій моделювання та психофізіологічної оптимізації в соціальних системах” (1999-2002 р.р., номер державної реєстрації 0198U001825); “Дослідження особливостей впливу фокусованого ультразвуку та наднизькочастотних коливань тиску на функціональний стан біологічних тканин і організму в цілому” (1999-2002 р.р., номер державної реєстрації 0198U001824); “Визначення оптимальних режимів діяльності організму людини при різних функціональних станах за показниками основних властивостей нервової та вісцеральних систем” (2002-2005 р.р., номер державної реєстрації 0101U002475).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було встановити індивідуально-типологічні особливості проявів та зв’язки електрофізіологічних характеристик шкіри та реакцій людини на дію психофізичних подразників різної модальності і сили при розумових навантаженнях та емоційному напруженні. Для досягнення поставленої мети були вирішені наступні задачі:
1. Виявити особливості СТЕП обличчя в групах обстежуваних, які відрізнялися за віком, статтю та функціональним станом (до та після розумового навантаження, в стані спокою та емоційного напруження).
2. Визначити індивідуально-типологічні особливості змін латентних періодів простої сенсомоторної реакції на візуальні подразники при розумових навантаженнях та при подачі подразників різної інтенсивності.
3. Визначити зв’язки СТЕП із абсолютним рівнем ЛП та змін ЛП при розумових навантаженнях та при впливах різних інтенсивностей зорового подразника.
4. Визначити та порівняти індивідуальні значення сенсорних порогів різної модальності (зорових, слухових та соматосенсорних) та встановити їх зв’язки із значеннями СТЕП.
5. Встановити взаємозв’язок СТЕП та результатів опитувань з колективної оцінки індивідуальних психологічних особливостей та самооцінки.
Об'єкт дослідження. Фізіологічні характеристики людини в різних умовах.
Предмет дослідження. Індивідуальні електрофізіологічні властивості шкіри та психофізіологічні особливості людини при емоційному напруженні та при розумових навантаженнях.
Методи дослідження. Вимірювання абсолютних значень та градієнтів СТЕП на шкірі проводилося в біологічно активних зонах обличчя за оригінальною та модифікованою методиками із використанням стандартного прилада “Біо-1” та лабораториних макетів. Вимірювання латентних періодів простих сенсомоторних реакцій на зорові подразники різної площі проводились за допомогою комп’ютерної техніки. Для цього були використані спеціально розроблені комп’ютерні тестові програми. Вимірювання абсолютних сенсорних порогів (електросоматосенсорних,зорових та слухових) проводилося за методом постійних подразників (Панкратов, Маркова, 1978) з використанням лабораторних макетів. Колективні оцінки та самооцінки психологічних характеристик людини отримували шляхом анкетування (Eysenk, 1962).
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше проведені дослідження особливостей електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуальних реакцій людини на подразники різної модальності і визначені зв’язки отриманих даних із результатами психометричних тестувань. Визначені типологічні особливості латентних періодів простої сенсомоторної реакції на візуальний подразник за умов різних режимів подачі сигналу, при розумових навантаженнях та підвищеному емоційному напруженні. Особливості розподілу статичних електричних потенціалів в біологічно активних зонах шкіри дозволили виявити значущість досліджуваних параметрів при їх застосуванні для подальшої типізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Дослідження зв’язків електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуально-типологічних особливостей людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок