Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-АНАТОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ СТІЙКОЇ ТРАХЕОСТОМИ

КЛІНІКО-АНАТОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ СТІЙКОЇ ТРАХЕОСТОМИ

Назва:
КЛІНІКО-АНАТОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ СТІЙКОЇ ТРАХЕОСТОМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ ім. проф. О.С.КОЛОМІЙЧЕНКА
АШУР НАБІЛЬ ІСХАК
УДК 616.231-089.85
КЛІНІКО-АНАТОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ
СТІЙКОЇ ТРАХЕОСТОМИ
14.01.19. – ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецьком державному медичному університеті ім.М.Горького
Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Селезньов Костянтин Георгійович, завідувач кафедрою хвороб вуха, горла і носа Донецького державного медичного університету ім.М.Горького
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Лукач Ервін Венцеловіч, завідувач ЛОР-онкологічним відділенням Інститута отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України
доктор медичних наук, професор Абизов Рустем Адильович, професор кафедри оториноларингології Київської медичної академії післядіпломної освіти ім.П.Л.Щупика
Провідна установа: Національний медичний університет ім.акад.О.О.Богомольця, кафедра оториноларингології
Захист дисертації відбудеться 24.01.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01. в Інституті отоларингології іи.О.С.Коломійченка АМН України (03057, м.Київ, вул.Зоологічна, 3).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту отриноларингології ім.проф.О.С.Коломійченка АМН України за адресою:
03057, м.Київ, вул.Зоологічна, 3.
Автореферат розіслано 20.12.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат медичних наук А.І.Розкладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В усьому світі кількість трахеостомованих хворих досить велика, і вона постійно зростає. Наприклад, за даними K. Jackson (1988), тільки в США щорічно виконується до 20 тисяч трахеостомій. Статистика операції, проведена українськими дослідниками, також свідчить про щорічне зростання числа трахеостомій (В.В. Богданов и соавт., 2001). Хворі, які перенесли трахеостомію, стають канюленосіями, іноді на все життя.
Трахеотомічна трубка, яка введена до трахеї, є стороннім тілом, тому є постійним травмуючим чинником. В результаті дихальні шляхи піддаються висиханню, охолодженню, в них створюються умови для розвитку трахеїту, бронхіту і пневмонії (В.Г. Фоломеев и соавт., 2000). Перебування трахеотомічної канюлі в трахеї може призвести до формування рубців і грануляцій в трахеї, що викликають її стеноз, сприяють розвитку перихондриту і хондриту напівкілець трахеї, що надалі може привести до їхнього розсмоктування (А.А. Сквирская и соавт., 1994; Корольова, 1980; Т.Д. Чирешкин и соавт., 1991; J.W. Meade, 1991).
Можливі й інші ускладнення канюленосійства: пролежні трахеї з формуванням трахеостравохідної нориці, вторинні кровотечі, підшкірна емфізема й емфізема середостіння, пневмоторакс, тромбоз внутрішньої яремної вени, а також і зупинка серця при аспірації мокротиння з трахеї (Н.С. Короткевич, 1970; Ф.А. Тышко, 1978; А.Г. Шантуров, 1983; J.H. Rogegers, 1980).
Використання існуючих у даний час видів (більш 30) трахеотомічних канюль не привело до значного скорочення кількості перерахованих вище ускладнень хронічного канюленосійства (А.Г. Шантуров, 1983; Н.С. Йоффе, 1990; К.Д. Миразизов, В.П. Осипов, 1991; А. Peach, S. Abdul, M. Cannoni, 1999).
Хронічне канюленосійство істотно змінює всю соціальну ситуацію життя і діяльності людини, рівень його психічних можливостей у здійсненні цієї діяльності (С.Н. Тымчук, 1997).
Рішенням цих проблем може стати створення бесканюльної трахеостоми, просвіт якої для адекватного подиху досить широко зяє постійно, тобто стійкої трахеостоми.
В даний час, відповідно до рішень Всесоюзного симпозіуму з актуальних питань трахеотомії і трахеостомії (1976), “стійкою” прийнято називати трахеостому, просвіт якої сформований хірургічним шляхом: підшиванням шкіри передньої поверхні шиї до слизової оболонки трахеї, незалежно від її функціональної спроможності. У той же час відомі способи формування таких “стійких” трахеостом характеризуються у великому числі випадків (від 14,6 до 97,56%) схильністю до звуження в різні строки післяопераційного періоду (Фейгин Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-АНАТОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ СТІЙКОЇ ТРАХЕОСТОМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок