Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗИ ПРИРОДИ ЯК СТАНИ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПОЕЗІЇ (теоретичний аспект)

ОБРАЗИ ПРИРОДИ ЯК СТАНИ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПОЕЗІЇ (теоретичний аспект)

Назва:
ОБРАЗИ ПРИРОДИ ЯК СТАНИ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПОЕЗІЇ (теоретичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ПЕТРУХІНА ЛЮДМИЛА ЕДУАРДІВНА
УДК 821.0 “18/.19”
ОБРАЗИ ПРИРОДИ
ЯК СТАНИ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПОЕЗІЇ
(теоретичний аспект)
10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор
Моторний Володимир Андрійович,
професор кафедри слов’янської філології
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Волкова Тетяна Сергіївна,
професор кафедри теорії літератури
та порівняльного літературознавства
Тернопільського державного педагогічного
університету імені Володимира Гнатюка
кандидат філологічних наук, доцент
Піхманець Роман Володимирович,
доцент кафедри української літератури
Прикарпатського університету
ім. Василя Стефаника
Провідна установа – Одеський національний університет
ім. І.І.Мечнікова, кафедра теорії і методики
викладання літератури
Міністерства освіти і науки України, м.Одеса
Захист відбудеться “20” грудня 2000 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої ради К 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драго-манова, 5).
Автореферат розісланий “18” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент В.М.Івашків
Natura artis magistra
Загальна характеристика роботи
Духовні пошуки, бажання зрозуміти глибинний зміст процесів, що відбуваються у навколишньому світі, намагання знайти їхні відповідники у власному світогляді, пояснити настрої та почуття змушували літераторів усіх часів звертатись до категорії природи як одного з основних світоглядних і екзистенціальних понять. Саме у природі, а також у стосунках між нею та людиною митець міг знайти вираз і втілення найрізноманітніших почуттів та психологічних станів.
У мистецькому творі матеріал природи стає новою реальністю – художнім фактом. Важливішим є не те, що зображує митець, але як він це робить. І.Франко з цього приводу писав: “Не в тім, які речі, явища, ідеї бере поет чи артист для свого твору, а в тім, як він використає і представить їх, яке враження він викличе при їх помочі в нашій душі, в тім однім лежить секрет артистичної краси” Франко І. Із секретів поетичної творчості // Зібрання творів: У 50 т. – К.:Наукова думка, 1981. – Т. 31. – С. 118..
Усвідомлюючи надзвичайну важливість цієї тези для дослідження літератури взагалі та аналізу окремих творів, вважаємо, що у вивченні поетичних образів, тем, мотивів стрижнем цього процесу мають бути саме положення теорії літератури. Власне поетика, її “постійні смисли” – художність та її форма, творчі принципи, цілісність та системність, майстерність письменника є визначальною для розуміння процесу творчості Клочек Г.То що ж таке поетика? // Поетика / Відп. ред. В.С.Брюховецький. – К.:Наукова думка, 1992. – С. 11.. Адже тільки підхід до літературного твору з позицій поетики як “частини теорії літератури, що досліджує втілення естетичного світогляду письменника у творі” Качуровський І. Поетика // Енциклопедія Українознавства: Словникова частина. – Paris – New York: Молоде житття. – Т.6, 1970. – С.2148.
, дозволить відповісти на питання “як?”, “яким чином чи способом?” митець перетворює матеріал природи у художній факт, як образи навколишнього світу стають засобами розкриття переживань, думок, настроїв, психічних станів автора чи його героїв.
У літературу, зокрема і поезію, природа увійшла широким спектром образів, моделей, тем, мотивів, деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБРАЗИ ПРИРОДИ ЯК СТАНИ ЕКЗИСТЕНЦІЇ У ПОЕЗІЇ (теоретичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок