Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЦІННОСТЕЙ В НЕОКАНТІАНСЬКІЙ КУЛЬТУРФІЛОСОФІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОРІЧЧЯ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЦІННОСТЕЙ В НЕОКАНТІАНСЬКІЙ КУЛЬТУРФІЛОСОФІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОРІЧЧЯ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЦІННОСТЕЙ В НЕОКАНТІАНСЬКІЙ КУЛЬТУРФІЛОСОФІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СУШИЙ Олена Володимирівна
УДК 7.072.2:141.7:18/19:005
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЦІННОСТЕЙ
В НЕОКАНТІАНСЬКІЙ КУЛЬТУРФІЛОСОФІЇ
КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОРІЧЧЯ
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури (філософські науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського на кафедрі суспільних наук.
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент Левицький Олег Вікторович, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, завідувач кафедри суспільних наук
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Жоль Костянтин Костянтинович, Подільська державна аграрно-технічна академія, професор кафедри філософії та культурології
кандидат філософських наук Балакірова Світлана Юріївна, Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри філософії.
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти та науки України, кафедра культурології.
Захист відбудеться 12 травня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім.М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розіслано _06_ квітня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Стрімкий рух сучасного життя, світ, що змінюється у шаленому темпі вдосконалення задля задоволення попиту та суспільних потреб сьогодення, втрата попередніх ідеалів та переоцінка цінностей, що виявилися хибними, – все це, здавалося б, залишило людину на самоті з її світобаченням, внутрішнім відчуттям системи життєвих та культурних цінностей. Деякою мірою так воно і є, оскільки не завжди свідомість у змозі миттєво осягнути та пристосуватися до нових реалій дійсності. Людині притаманно змінювати свої ціннісні орієнтації, іноді навіть на протилежні; проте наш час особливо потребує збереження саме ціннісного світовідчуття, ціннісного пізнання, оскільки за проблемою цінностей приховане ставлення людини до суспільства.
Цінності знаходять своє відображення не тільки у практичній діяльності, але й у творчості людини, особистість є своєрідним носієм соціального та культурного змісту суспільного середовища. Проблема цінностей є одним з аспектів наукового вивчення дійсності, її вивчення постає як теорія оцінок предметів та суспільних явищ, їхньої соціальної значущості. Усвідомлення природи цінностей, засобів їх існування, потреб сучасних ціннісних відносин, цінності та оцінки, ціннісних орієнтацій людей – все це теоретичні питання, які потребують аксіологічного підходу, який майже скрізь у духовно-практичній діяльності застосовується, проте не завжди є загальноприйнятим чи то взагалі не визнається.
Сучасна доба, нова історична реальність, що безперечно відзначена чинником переоцінки традиційних цінностей, розширенням меж застарілих стереотипів традиційного стилю мислення, потребує також теоретичного переосмислення важливих понять та категорій як засобів аналізу у філософії, естетиці, культурології, пошуку нових методологічних засад наукових досліджень. Зокрема, на наш погляд, однією з актуальних проблем сучасної філософської та культурологічної думки є необхідність уточнення змісту категорії “цінність”, яка є засадовою для молодої теоретичної дисципліни – аксіології. Застосування цієї категорії як важливого засобу для розуміння художніх феноменів, у тому числі і в музикознавстві, дає можливість відзначити актуальність категорії цінності при аналізі естетичних, мистецтвознавчих, культурологічних проблем у сучасних культурфілософських дослідженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЦІННОСТЕЙ В НЕОКАНТІАНСЬКІЙ КУЛЬТУРФІЛОСОФІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок