Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ЖУРНАЛ МІНІСТЕРСТВА ШЛЯХІВ СПОЛУЧЕННЯ” У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: 1865-1875 рр.

РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ЖУРНАЛ МІНІСТЕРСТВА ШЛЯХІВ СПОЛУЧЕННЯ” У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: 1865-1875 рр.

Назва:
РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ЖУРНАЛ МІНІСТЕРСТВА ШЛЯХІВ СПОЛУЧЕННЯ” У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: 1865-1875 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТРАНСПОРТУ
ЄВМЕНЧУК Оксана Віталіївна
УДК 656.2:001 "18/19"
РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ЖУРНАЛ МІНІСТЕРСТВА ШЛЯХІВ СПОЛУЧЕННЯ” У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: 1865-1875 рр.
07.00.07 – історія науки і техніки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі досліджень з історії науки і техніки імені О.П. Бородіна Державного економіко-технологічного університету транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович,
Державний економіко-технологічний університет
транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України,
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності
на залізничному транспорті

Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сухотеріна Любов Іванівна,
Одеський національний політехнічний
Університет МОН України, завідувач
кафедри політології та права
кандидат історичних наук, доцент
Шатаєв Віктор Миколайович,
Державний економіко-технологічний
університет транспорту, Міністерства
транспорту та зв’язку України
доцент кафедри “Вагони”
 
Захист відбудеться “_8__” квітня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.280.02 у Державному економіко-технологічному університеті транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного економіко-технологічного університету транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
Автореферат розіслано “_6___” березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук,
професор О.І. Барабаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія створення та функціонування часопису “Журнал Міністерства шляхів сполучення” (1826-1916) - одного з найбільш довгочасних і популярних вітчизняних періодичних видань ХІХ – поч. ХХ століть - складовою частиною входить до проблематики історії вітчизняного транспорту. І хоча сьогодні історики науки і техніки зробили значний внесок у вивчення історії розвитку залізничного транспорту ХІХ – поч. ХХ ст., їхні зусилля концентрувалися в основному на багатоаспектному дослідженні проблем залізничного транспорту. Однак цей розвиток як цілісний процес неможливо повно представити без з’ясування в ньому ролі періодичних видань. В даному контексті аналіз публікацій часопису “Журнал Міністерства шляхів сполучення” дозволяє глибше зрозуміти своєрідність розвитку техніки залізничного транспорту, яка сприяла розвитку науково-технічного прогресу.
Часопис “Журнал Міністерства шляхів сполучення” має тривалу історію – він появився у світ у 1826 році і існує донині (тепер він має назву “Железнодорожный транспорт). За час його функціонування в ньому опубліковано наукові дослідження з різних напрямків розвитку залізничного транспорту і залізничного господарства, водних, шосейних і частково повітряних шляхів сполучення, будівельної механіки, комунального господарства, будівництва штучних і цивільних споруд. Дослідження ролі часопису “Журнал Міністерства шляхів сполучення” в розвитку техніки залізничного транспорту дозволяє здійснювати прогностичну функцію розвитку залізничного транспорту. Досвід організації часопису та його видавничої діяльності як друкованого органу є надзвичайно корисним для процесу переосмислення не тільки розвитку залізничної галузі, але й системи організації видань такого плану. Це є надзвичайно актуальним сьогодні, коли державна система організації наукових видань доповнюється ініціативними громадськими друкованими органами. Часопис “Журнал Міністерства шляхів сполучення” є своєрідним літописом розвитку і дзеркалом сучасного стану шляхів сполучення в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ЖУРНАЛ МІНІСТЕРСТВА ШЛЯХІВ СПОЛУЧЕННЯ” У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: 1865-1875 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок