Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНИЙ ЗМІСТ І ПРИНЦИПИ СТРУКТУРУВАННЯ МОЛОДІЖНОГО РУХУ В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ

ЦІННІСНИЙ ЗМІСТ І ПРИНЦИПИ СТРУКТУРУВАННЯ МОЛОДІЖНОГО РУХУ В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ

Назва:
ЦІННІСНИЙ ЗМІСТ І ПРИНЦИПИ СТРУКТУРУВАННЯ МОЛОДІЖНОГО РУХУ В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
КРИВОРУЧКО ЮРІЙ ЗЕНОВІЙОВИЧ
УДК 130.2+316.32
ЦІННІСНИЙ ЗМІСТ І ПРИНЦИПИ СТРУКТУРУВАННЯ МОЛОДІЖНОГО РУХУ
В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Львівського національного універ-ситету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – Карась Анатолій Феодосійович,
доктор філософських наук, доцент,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: Скотний Валерій Григорович,
доктор філософських наук, професор,
ректор Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка (м. Дрогобич).
Олексюк Мирон Мирославович,
кандидат філософських наук, доцент,
Львівський юридичний інститут МВС України,
начальник кафедри соціальних дисциплін (м. Львів).
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра філософії
Захист відбудеться “8” грудня 2005 р. о 15. годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, головний корпус, філософський факультет, ауд. 301, тел. 296-41-47.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, )
Автореферат розіслано “7” листопада 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент О. Б. Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Умови, за яких входять в життя сучасні молоді люди, відзначаються небувалим динамізмом. Ідейні і політичні устої у тому регіоні, де ми живемо, ще недавно видавались непорушними, встановленими на віки, але вони зруйнувалися буквально “на наших очах”. У країнах колишнього соціалістичного табору впали тоталітарні за своєю сутністю режими і майже всюди їм на зміну прийшли ті чи інші форми демократичного правління, почало формуватися громадянське суспільство. Величезну роль у цьому відіграла демократично налаштована молодь. Це вона першою вийшла на площу у Празі, щоб почати “оксамитову революцію”. Це вона виступила в перших шеренгах борців проти кривавого правління Чаушеску. Це вона, беззбройна, пролила свою кров на вулицях Москви у дні серпневого 1991р. заколоту і розпочала голодування у Києві, змусивши уряд прислухатися до її вимог. Молодь залишалася активним ядром суспільства у його домаганні громадянських свобод в Україні і відіграла подекуди ключову роль у демократизації соціально-політичного життя за останні роки.
Однак донедавна молодіжний рух не розглядався як такий, що має специфічні риси і характеристики, обумовлені не тільки віковими, а й соціальними і особливо ціннісними впливами. Тому він мало фігурував у соціально-філософському аналізі суспільних процесів; не враховувалася його специфічна роль у перетворенні суспільства, молодість розглядалася переважно як стадія підготовки людини до активної життєдіяльності, а не як її органічна складова. Звідси поширювались переконання, що молодь повинна бути переважно об'єктом виховного впливу, а не повноцінним діячем усіх соціальних процесів.
Проте й сьогодні залишається поза увагою дослідників власне соціальна якість молоді як особливої одиниці суспільного життя з її ціннісними характеристиками. Отже, актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена передусім сучасними проблемами розвитку громадянського суспільства в Україні та необхідністю з’ясування місця і ролі в ньому молодіжних рухів, організацій та ініціатив.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною наукових досліджень кафедри філософії Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема, наукової програми: “Громадянське суспільство як здійснення свободи: соціальні, релігійні і правові аспекти” (реєстраційний номер 0103U006795), що передбачає й з’ясування проблем молодіжного руху як важливого чинника структурування громадянського суспільства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦІННІСНИЙ ЗМІСТ І ПРИНЦИПИ СТРУКТУРУВАННЯ МОЛОДІЖНОГО РУХУ В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок