Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВОГО ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ З ПАТОЛОГІЄЮ ПОСТАВИ

СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВОГО ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ З ПАТОЛОГІЄЮ ПОСТАВИ

Назва:
СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВОГО ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ З ПАТОЛОГІЄЮ ПОСТАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О.Богомольця
Афанасьєва Інна Олександрівна
УДК 616.711-007.5.155-053.2:616.1+616.839-07
СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА
ВЕГЕТАТИВОГО ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ З ПАТОЛОГІЄЮ ПОСТАВИ
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії № 4 Національного медичного
університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії № 4.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бережний В'ячеслав Володимирович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії № 2;
доктор медичних наук, професор Прохоров Євгеній Вікторович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячих хвороб № 1.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “20” вересня 2001 р. о 13.30.год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 із захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю “Педіатрія” при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (01003, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “1” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема функціональних порушень серцево-судинної системи та вегетативних дисфункцій залишається актуальною і до теперішнього часу, оскільки недостатньо вивчені причини та механізми їх виникнення, а в структурі захворюваності дитячого віку вони становлять 20% всієї патології (В.Д.Чеботарьова і співавт., 1993). За даними Київського міського центру діагностики і лікування вегетативних дисфункцій у дітей, тільки за останні роки кількість госпіталізованих хворих з вегетативними порушеннями збільшилась в 3 рази (В.Г.Майданник і співавт., 1996). За даними літератури, відмічається різноманітність етіологічних факторів порушення вегетативного гомеостазу і функції серцево-судинної системи (Н.О.Білоконь, М.Б.Кубергер, 1987; В.В.Бережний, В.Г.Козачук, 1999; О.М.Вейн та співавт., 1998; В.Г.Майданник, 1999; Є.В.Прохоров, В.М.Буряк, 2001; Matsuoka et al.,1993; Engler et al., 1995). Деформація хребта може бути однією з причин даних порушень або фактором, підтримуючим ці порушення, що має особливе значення при розробці комплексу терапевтичних заходів, який дозволить звільнити хворих від необхідності медикаментозного лікування (О.Г.Морозова та співавт.,1997; Dhuper et al.,1997).
Досить важливим є вивчення патологічних вертебровісцеральних симптомокомплексів, вияснення взаємозв'язку і взаємовпливу деформації хребта різного ступеня та стану серцево-судинної системи, вегетативного гомеостазу у дітей.
У сучасній педіатричній літературі дані про вплив зміненої постави на функціональний стан серцево-судинної системи і вегетативну регуляцію мають фрагментарний характер. Відсутні відомості про порівняльну оцінку показників вегетативного гомеостазу і вегетативної забезпеченості у дітей з патологією постави. Не проводилась дослідження організації добового ритму серця. Залишається мало вивченим стан мозкової та центральної гемодинаміки. Недостатньо ефективні методи профілактики і лікування зміненої постави.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри педіатрії №4 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця і є фрагментом комплексної державної бюджетної теми “Розробити та впровадити діагностичні критерії різних клінічних варіантів перебігу вегетативних дисфункцій у дітей” (державний реєстраційний № 0197U006118).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВОГО ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ З ПАТОЛОГІЄЮ ПОСТАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок