Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ

СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ

Назва:
СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ТА МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”
Зайцева-Чіпак Наталія Олександрівна
УДК 316.291.12
СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.
Науковий керівник – | доктор соціологічних наук, професор
Черниш Наталія Йосипівна,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
завідувач кафедри історії та теорії соціології.
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів
Державної служби зайнятості України,
завідувач кафедри соціології і соціальної роботи;
кандидат соціологічних наук
Грабовець Оксана Володимирівна,
Чернігівський державний інститут
економіки та управління,
доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа – |
Інститут соціології Національної академії наук України, відділ соціальної психології, м. Київ.
Захист відбудеться 27 квітня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 при Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського,  б.
Автореферат розісланий “___” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ВCТУП
Актуальність теми. Проблема дослідження феномену релігійної свідомості є надзвичайно значущою з погляду її впливу на соціальні явища і процеси, а тому привертає увагу багатьох науковців. Серед них, перш за все, можна назвати таких українських соціологів, як В. Бурлачук, Н. Дудар, А. Панков, Л. Рязанова, Л. Скокова та інші. Їх здобутки присвячені проблемам секуляризації, поширення феномену “неорелігійної” свідомості, виокремлення специфічних груп, що є носіями різних видів та типів релігійної свідомості. Разом з тим відчувається нестача праць, присвячених моделям релігійної свідомості, інструментарію їх прикладних досліджень засобами соціології.
Науковці близького зарубіжжя, зокрема Ю. Борунков, В. Зінченко, А. Дем’янов, Д. Угринович, І. Яблоков, активно працюють у напрямі з’ясування суті і структури релігійної свідомості та її соціальної ролі. Однак в їх працях здійснюється переважно теоретичний аналіз проблем, пов’язаних з формуванням та функціонуванням духовно-релігійних феноменів, а емпіричні дослідження скеровуються передовсім на релігійні практики різних груп населення. Певні положення з розгляданої проблеми містять праці Б. Грушина та С. Борщова, проте запропоновані ними концепції структури та складових релігійної свідомості не супроводжуються процедурами доведення одержаних під час інтерпретації та операціоналізації понять показників до рівня конкретних, придатних для соціологічного вимірювання індикаторів.
Праці зарубіжних англомовних соціологів стосовно дослідження релігійних феноменів мають свою специфіку. Такі західні дослідники, як Дж. Олпорт, Р. Клейтон, Дж. Гледден, М. Корнвал, Дж. Фолкнер, Ф. Гордон, Б. Грем та інші, роблять акцент на дослідженнях у сфері релігійності, а це поняття є значно ширшим за своїм змістом порівняно з поняттям релігійної свідомості. Крім того, спільною рисою згаданих наукових публікацій є практична відсутність добротних методик конкретно-соціологічних досліджень стану релігійної свідомості через систему чітко фіксованих індикаторів.
Таким чином, наукова проблема обраної теми полягає насамперед у недостатньому висвітленні взаємопов’язаних теоретичних та методичних засад аналізу сучасного стану релігійної свідомості населення України і зумовлена вкрай слабким зв’язком методологічних принципів та методичного інструментарію її вивчення засобами соціології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ РЕЛІГІЙНОЇ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок