Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Творчість Ярослава Стельмаха в контексті „нової хвилі” української драматургії 80-х років ХХ століття

Творчість Ярослава Стельмаха в контексті „нової хвилі” української драматургії 80-х років ХХ століття

Назва:
Творчість Ярослава Стельмаха в контексті „нової хвилі” української драматургії 80-х років ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,85 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Херсонський державний університет
Бондар Людмила Олександрівна
УДК 8 (09)883
Творчість Ярослава Стельмаха
в контексті „нової хвилі”
української драматургії 80-х років ХХ століття
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Бондарева Олена Євгенівна,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця,
професор кафедри україністики.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Ткаченко Анатолій Олександрович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури і компаративістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Осьмак Ніна Дмитрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова МОН України,
доцент кафедри української літератури.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, кафедра української літератури,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться „20” квітня 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 при Херсонському державному університеті, за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету (73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розісланий „20” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. М. Стеценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертації. Дослідження української драматургії другої половини ХХ століття до сьогодні носять еклектичний характер. Найбільш проблемними для літературознавців виявляються аналітичні міркування сто-совно 80-90-х років минулого століття, оскільки драматургічний процес у цей час переходить на рівень майже „нелегального” існування. До теперішнього часу поняття „нової хвилі”, яким було названо „молоде покоління” драматур-гів, залишається модальним визначенням, що не вміщує повного спектру ха-рактеристик альтернативної драматургії 80-х років. Кращі драматургічні тек-сти, свого часу „не рекомендовані” для театральних постановок, й донині є розпорошеними та недослідженими, внаслідок чого важко вести мову про певні тенденції драматургії зазначеного періоду та її чільних представників. Детального вивчення також вимагає проблема термінологічної легітимності деяких явищ і процесів, що відбулися під час становлення вітчизняної драма-тургії, оскільки часто спостерігалася тенденція теоретичного ескапізму сто-совно нових віянь у сценічному мистецтві або ж намагання інтерпретувати їх у межах регламентованих суспільно-мистецьких ідіом.
У роботі зосереджено увагу на творчості Ярослава Стельмаха – одного з фундаторів вітчизняної драматургії „нової хвилі”. Його доробок рельєфно репрезентував основні риси нової драми 80-х років ХХ століття. В ідіостиліс-тиці письменника зафіксовані основні моменти переходу від канонізованої соцреалістичної п’єси до елементів постмодерного дискурсу в українській драматургії. Відповідно, дисертаційне дослідження, присвячене творчості драматургів „нової хвилі”, і зокрема, одному з її лідерів – Ярославу Стель-маху, є актуальним, оскільки донині відсутня ґрунтовна науково-теоретична робота, що репрезентувала б аналіз драматургічного доробку Я.Стельмаха та вводила творчість письменника у контекст вітчизняного літературно-драма-тургічного процесу останньої третини ХХ століття. На сьогодні відомі лише поодинокі розвідки, присвячені окремим творам драматурга. У фахових збір-никах та періодичних виданнях опубліковано низку статей, в яких творчість цього драматурга привернула увагу дослідників, але була певним чином звульгаризована.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема та базові положення дисертації відповідають проблематиці наукової роботи ка-федри української літератури Миколаївського державного університету імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Творчість Ярослава Стельмаха в контексті „нової хвилі” української драматургії 80-х років ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок