Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМБРОВА МОДАЛЬНІСТЬ У КОМПОЗИЦІЇ (на прикладах української інструментальної музики останньої чверті ХХ сторіччя)

ТЕМБРОВА МОДАЛЬНІСТЬ У КОМПОЗИЦІЇ (на прикладах української інструментальної музики останньої чверті ХХ сторіччя)

Назва:
ТЕМБРОВА МОДАЛЬНІСТЬ У КОМПОЗИЦІЇ (на прикладах української інструментальної музики останньої чверті ХХ сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ім. М.Т.РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
Денисенко Марина Геннадіївна
УДК 781. 63 (477) + 785
ТЕМБРОВА МОДАЛЬНІСТЬ У КОМПОЗИЦІЇ
(на прикладах української інструментальної музики останньої чверті ХХ сторіччя)
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
диссертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
 
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: Котляревський Іван Арсенійович,
доктор мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, завідуючий
кафедри теорії музики (Київ)

Офіційні опоненти: Козаренко Олександр Володимирович.
доктор мистецтвознавства, професор,
Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка, завідуючий кафедри
теорії музики (Львів)
Корчова Олена Олександрівна,
кандидат мистецтвознавства, доцент,
Національна музична академія
України ім. П.І. Чайковського,
кафедра історії зарубіжної музики
(Київ)
Провідна установа: Одеська державна музична
консерваторія ім. А.В.Нежданової,
кафедра теорії музики (Одеса)
Захист відбудеться “_25_” “_травня_” 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26. 227. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М.Т.Рильського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, поверх 4, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул.. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розіслано “__20__” “квітня____________” 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Овчаренко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна композиторська практика розвивається у безпосередньому зв’язку з активними змінами в музичному синтаксисі, формотворенні, драматургії та психології сприйняття музичного твору як художньої цілісності, що базується на нових засобах виразовості.
Важливою галуззю теоретичного музикознавства, зокрема, теорії композиції, сенсом якої є узагальнення поточних змін в царині музичного мислення і мови через оновлення категоріально-понятійної системи, є сфера логіки музичного мислення, логічних засад компонування, розуміння композиційних функцій засобів музичної виразності як самостійних композиційно-драматургічних механізмів.
Зокрема тембр як важливий компонент композиторського мислення є особливим предметом логіки компонування і драматургічного розвитку: дослідники вказують як на самостійну окрему сферу – на темброву логіку, пов’язану з ладово-гармонічною, ритмо-інтонаційною та структурною основою твору.
Отже, тематика дисертації спирається на розуміння тембру, як особливого чинника композиційної та драматургічної логіки, що за своєю інтонаційною та фонічною природою наділений властивостями виражальності та змістовності і є важливим засобом комунікації між автором та слухачем, сполучним ланцюгом між текстом, семантикою та його формою-структурою.
Така універсальність явища позначається на його специфічних функціях – розподільних та інтегруючих, і дозволяє виокремити ще один якісний параметр тембрової логіки – модальність, що є для теорії композиції новим поняттям, похідним від традиційного розуміння модальності у теорії музики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до тематичного плану наукових досліджень та дисертаційних робіт кафедри теорії музики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, узгоджена з “Перспективним тематичним планом науково-дослідної діяльності НМАУ 2001-2006” і відповідає темі № 16 “Музичне мислення: історія та теорія”. Тему затверджено на засіданні Вченої ради академії (Протокол № 1 від 31 серпня 2005 року).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕМБРОВА МОДАЛЬНІСТЬ У КОМПОЗИЦІЇ (на прикладах української інструментальної музики останньої чверті ХХ сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок