Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ІДЕАЛУ КРАСИ В ДИНАМІЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ (кінець ХІХ – початок ХХІ століття)

ЕВОЛЮЦІЯ ІДЕАЛУ КРАСИ В ДИНАМІЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ (кінець ХІХ – початок ХХІ століття)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ІДЕАЛУ КРАСИ В ДИНАМІЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ (кінець ХІХ – початок ХХІ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ШЕСТОПАЛОВА Юлія Анатоліївна
УДК 687.016(477)”18/21”(043.3)
ЕВОЛЮЦІЯ ІДЕАЛУ КРАСИ
В ДИНАМІЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ
(кінець ХІХ – початок ХХІ століття)
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Бойко Людмила Павлівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор
кафедри теорії та історії культури.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Легенький Юрій Григорович,
кафедра дизайну Київського національного
університету культури і мистецтв;
кандидат мистецтвознавства
Росляков Сергій Миколайович,
Миколаївський обласний художній
музей ім. В. Верещагіна, директор.
Провідна установа: Державна академія керівників кадрів
культури і мистецтв.
Захист відбудеться “ 20 ” квітня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса 36, ауд.209.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса 36.
Автореферат розісланий “___” ____________ 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.В.Деменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історичний розвиток людського одягу, динаміка моди, її примхи відображають еволюцію ідеалу краси. Як відомо, люди віддавна прагнули краси. Самоприкрашання - споконвічна людська пристрасть, про що засвідчують найдавніші вироби (намисто, браслети, персні та інші предмети), а також різні винаходи (зачіски, татуювання, макіяж тощо), які слугували і слугують прикрасами, і, звичайно, ж - вбрання, одяг та взуття. В предметах, якими люди прикрашали й прикрашають себе, так чи інакше втілюються, відображаються їхні уявлення про красу та прекрасне як ідеал краси.
Мода як соціокультурний феномен та одяг як предметна домінанта моди завжди привертала увагу дослідників. Значна кількість праць, присвячених цій темі, стали уже своєрідною класикою (У.Еко „Історія краси”, Р. Барт „Система моди”, Р. Кеніг „Соціологія моди”, Дж. Річардсон, А. Кребер, „Три століття жіночої моди”, Т. Ніколаєва „Історія костюма: надія на ренесанс”, Т. Бердник „Як стати модельєром”, В. Зайцев „Така мінлива мода”, Н. Камінська „Історія костюма”, М. Степура „Як стати моделлю” та ін.). В них аналізується мода як багатогранний соціально-культурний феномен, розкриваються його економічні засади та соціально-психологічні рушії.
Доробок українських дослідників виглядає скромніше, проте включає ряд відомих праць (Л. Дихнич, Т. Ніколаєва, Ю. Легенький, Я. Прилипко, Г. Стельмах та ін.). Українські дослідники розглядають моду переважно на тлі еволюції українського народного вбрання. Ю.Легенький „Філософія моди ХХ століття” (2003) досліджує філософські рефлексії з приводу еволюції моди в ХХ столітті., у його ж публікації „Дизайн: культурологія та естетика” (2000) аналізуються особливості дизайну одягу як феномена культури, як своєрідного образу епохи. Л. Дихнич у дисертаційному дослідженні „Мода як історико-культурне явище (кінець ХІХ – кінець ХХ ст.)” (2002) розглядає моду та її зміни в контексті соціально-культурних процесів в українському суспільстві.
Як засвідчує аналіз, при всьому змістовному різноманітті праць з даної тематики фактично відсутні дослідження, в яких би аналізувалась динаміка моди як функція соціально-психологічних та культурно-естетичних змін у свідомості суспільства, зокрема як показник еволюції ідеалу краси. Цим і зумовлений вибір теми дисертаційного дослідження „Еволюція ідеалу краси в динаміці української моди (кінець ХІХ- початок ХХІ століття)”.
Зв’язок дослідження з науковими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ІДЕАЛУ КРАСИ В ДИНАМІЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ (кінець ХІХ – початок ХХІ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок