Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕФЕРЕНТНІСТЬ НЕРОЗКЛАДНИХ КОМПОНЕНТІВ У СТРУКТУРІ РЕЧЕННЯ

КОРЕФЕРЕНТНІСТЬ НЕРОЗКЛАДНИХ КОМПОНЕНТІВ У СТРУКТУРІ РЕЧЕННЯ

Назва:
КОРЕФЕРЕНТНІСТЬ НЕРОЗКЛАДНИХ КОМПОНЕНТІВ У СТРУКТУРІ РЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Максим’юк Оксана Василівна
УДК 811.161.2’367.4
КОРЕФЕРЕНТНІСТЬ
НЕРОЗКЛАДНИХ КОМПОНЕНТІВ
У СТРУКТУРІ РЕЧЕННЯ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Чернівці – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі сучасної української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Гуйванюк Ніна Василівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач
кафедри сучасної української мови.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
Загнітко Анатолій Панасович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української мови;
- кандидат філологічних наук, доцент
Тишківська Надія Яківна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
доцент кафедри української мови,
м. Івано-Франківськ.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
універ-ситет імені Володимира Винниченка,
кафедра укра-їнської мови,
Міністерство освіти і науки України,
Захист відбудеться „3” березня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалі--зованої вченої ради К 76.051.07 у Чернівецькому національному універ-ситеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. VІ, ауд. 67).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано “2” лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Кульбабська О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. У сучасних граматичних працях визначаються такі “фундаментальні поняття синтаксису”, як “система синтаксичних одиниць, типологія синтаксич-них зв’язків, семантико-синтаксичні відношення, синтаксичні значення, синтаксичні форми і синтаксичні категорії, особливості семантики синтаксичних конструкцій, статус елементарних та неелементарних синтаксичних одиниць, їх співвідношення та ієрархія” Загнітко А.П. Теоретична граматика української мови. Синтаксис. Монографія. – Донецьк: ДонНУ, 2001. – С.13..
Серед проблемних перебуває питання про обов’язкову семантико-синтаксичну сполучуваність слів та позиційно стійкі (нерозкладні) словосполучення в синтаксисі. Для типології й системного їх опису незаперечно важливим вважаємо з’ясування питання про синтаксичну природу нерозкладних компонентів, їх синтаксичну позицію у структурі речення та кореферентність з іншими компонентами.
Особливо підвищився інтерес учених до проблеми стійкої синтаксичної зв’язаності слів та нерозкладних компонентів у структурі речення в останні десятиліття ХХ ст. та початку ХХІ ст. у зв’язку з розвитком теорії референційної семантики та ономатології (порів-няймо праці П.К.Адамця, Н.Д.Арутюнової, А.В.Архипова, Т.В.Були-гіної, С.А.Крилова, А.Вежбицької, Н.В.Всеволодової, А.М.В’язанкіної, В.Г.Гака, Н.В.Гуйванюк, З.М.Денисенко, Ю.С.Долго-ва, Н.Л.Іваниць-кої, А.П.Загнітка, М.П.Кочергана, О.С.Кубрякової, І.О.Мельчука, В.М.Ожогана, О.В.Падучевої, В.М.Телії та ін.). З-поміж багатьох досліджень вирізняються дисертаційні праці українських мовознавців (М.В.Балко, Л.М.Коваль, Н.М.Попович), в яких описано формально-структурні конституентні моделі цілісних словосполучень, зактуалізовано проблему синсемантичності повнозначних частин мови та розглянуто функціонування нерозкладних словосполучень, стрижневим компонентом яких виступає числівник як “конкретизатор кількісної визначеності предметів”. Проте досі залишаються нез’ясованими проблеми трансформації прислів-них зв’язків та видозміни семантико-синтаксичних відношень в умовах речення, проблеми типології нерозкладних словосполучень, зокрема субстантивного типу, з урахуванням ономасіологічних характеристик та репрезентативного потенціалу слів, що входять до їх складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕФЕРЕНТНІСТЬ НЕРОЗКЛАДНИХ КОМПОНЕНТІВ У СТРУКТУРІ РЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок