Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні

Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні

Назва:
Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
при МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИЛИК ОКСАНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 336.13
Становлення та розвиток міжбюджетних відносин
в Україні
08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович, Науково-дослідний
фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України,
перший заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Андрущенко Володимир Леонідович, Академія державної податкової служби України Державної податкової адміністрації України, професор кафедри податкової політики і оподаткування;
кандидат економічних наук, доцент
Слухай Сергій Васильович, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування Національної
академії наук України, відділ фінансового та бюджетного
прогнозування.
Захист відбудеться “12” вересня 2002 р. о12. 00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26. 853. 01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розіслано “06 ” серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент І.І. Гейдор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автор розглядає проблематику формування і розвитку міжбюджетних відносин в контексті процесів, що розпочалися після набуття Україною суверенітету. В цей період в основному сформувалися економічна, фінансова, податкова і бюджетна системи України, її державний і адміністративно-територіальний устрої, які значною мірою визначили організацію міжбюджетних відносин. Ці відносини почали відігравати значну роль у соціально-економічній політиці України, її державній регіональній політиці, вплинули на характер відносин центру і регіонів, а також між окремими регіонами.
Протягом 1990-х рр. в системі міжбюджетних відносин нагромадилися сер-йозні проблеми, які потребують розв’язання як в теоретичному, так і практичному плані. Скоротилася частка доходів і видатків місцевих бюджетів у ВВП. В той же час зросло коло питань, за які відповідають місцеві органи влади. Виникли суперечності між функціями, сферами відповідальності місцевих органів влади і фінансовими можливостями їх реалізації. Це розбалансувало бюджетну систему країни, обумовило потребу її реформування і, зокрема, реформування системи міжбюджетних відносин.
Ключовими проблемами, які потребують вирішення в ході реформи міжбюджетних відносин в Україні, є чітке визначення функцій, сфер відповідальності центральних, місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у сфері надання суспільних послуг, зміцнення власної дохідної бази місцевого самоврядування і основ самостійності бюджетів усіх рівнів, встановлення прозорих і формалізованих процедур надання бюджетних трансфертів, які створювали б передумови для взаємної відповідальності органів публічної влади різних рівнів, ефективного використання ними фінансових ресурсів, підвищення зацікавленості місцевих органів влади у нарощуванні власної дохідної бази тощо.
Окремі з цих проблем частково розв’язані Бюджетним кодексом України. Але, як засвідчує практика, подальше реформування міжбюджетних відносин не може здійснюватися шляхом чергових спроб і помилок. Це обумовлює необхідність розроб-ки концептуальних засад теорії міжбюджетних відносин і на цій основі підходів до розв’язання проблем їх реформування з урахуванням взаємозв’язків міжбюджетних відносин з економічною системою країни, системою організації виконавчої влади і місцевого самоврядування, державним і адміністративно-територіальним устроями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок