Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ПОВЕРХНІ СИЛІКАТНОГО СКЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА АКТИВОВАНОЇ ТЕРМОЕМІСІЇ

ДІАГНОСТИКА ПОВЕРХНІ СИЛІКАТНОГО СКЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА АКТИВОВАНОЇ ТЕРМОЕМІСІЇ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ПОВЕРХНІ СИЛІКАТНОГО СКЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА АКТИВОВАНОЇ ТЕРМОЕМІСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кучера Ярослав Йосипович
УДК 666.11.01
ДІАГНОСТИКА ПОВЕРХНІ СИЛІКАТНОГО СКЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА АКТИВОВАНОЇ ТЕРМОЕМІСІЇ
05.17.11. – Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана | в Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Шевченко Віктор Валентинович
Національний університет „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри хімічної технології силікатів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Ситник Римма Дмитрівна
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри органічної хімії
кандидат технічних наук
Васійчук Віктор Олексійович
Національний університет „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
старший викладач кафедри техногенно-екологічної безпеки
Провідна установа | фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України,
м. Львів, відділ фізичних методів розпізнавання слабоконтрастних об’єктів в неоднорідних середовищах
Захист відбудеться „17” травня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий „16” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останнім часом все більше уваги приділяється питанням, пов’язаним з поверхнею неорганічного скла, оскільки стан поверхні визначає основні експлуатаційні властивості виробів. В першу чергу це стосується механічної міцності скла та його хімічної стійкості. Внаслідок погіршення екологічного стану довкілля спостерігається прискорене руйнування поверхні скла, яке спричиняє втрату гарантованих хімічним складом експлуатаційних властивостей. Це пояснюється хімічною неоднорідністю поверхні на якій є ділянки, збагачені або збіднені лужними компонентами, або які мають відхилення вмісту цих компонентів в часі, тобто за технологічними ознаками. Цей недолік можна усунути на виробництві своєчасним виявленням партії скла з підвищеним вмістом лужних компонентів на поверхні. Безперервний контроль хімічного стану поверхні стрічки скла сьогодні не здійснюється, тому що заводські лабораторії не забезпечені необхідним обладнанням для експрес-аналізу хімічного стану поверхні скла. При наявності таких методик стає можливим своєчасно виявляти схильні до корозії партії скла та прогнозувати їх подальше використання.
Існуючі методи хімічного аналізу поверхні скла не відповідають головній вимозі експресності, мають високу вартість обладнання та експлуатації. У зв’язку з цим виникла необхідність принципово нового підходу до питання оцінки хімічного стану поверхні скла та розробки на його основі нових методик, які б дозволили позбутись вищенаведених недоліків. Відтак пошук та розробка ефективних методів контролю стану поверхні скла є актуальним питанням скляної промисловості.
Серед можливих шляхів вирішення цього питання найбільший інтерес представляють методи, де в якості об’єкту дослідження використовується природна поверхня скла. Визначення вмісту і розподілення лужних катіонів на поверхні скла може дати можливість оцінювати хімічний стан поверхні та прогнозувати подальше використання конкретної партії скла. Використовуючи інформацію про стан поверхні силікатного скла можна застосувати її в алгоритмі управління процесом скловаріння, що могло б в значній мірі сприяти зменшенню втрат на виробництві.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковому напрямку кафедри хімічної технології силікатів Національного університету „Львівська політехніка” (ХТС НУ”ЛП”), виконувалась згідно державної науково-технічної програми „Розробка фізико-хімічних основ енергоощадних новітніх технологій отримання нових та покращення експлуатаційних характеристик існуючих тугоплавких неметалічних і силікатних матеріалів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ПОВЕРХНІ СИЛІКАТНОГО СКЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ЯВИЩА АКТИВОВАНОЇ ТЕРМОЕМІСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок