Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. ПАЛАМАРЧУКА

СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. ПАЛАМАРЧУКА

Назва:
СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. ПАЛАМАРЧУКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЯРОМЕНКО ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 910.4 (091):33
СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ
ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. ПАЛАМАРЧУКА
Спеціальність 11.00.13. – історія географії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суспільної географії Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Заставецька Ольга Володимирівна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені В. Гнатюка, кафедра
географії України, краєзнавства і туризму,
завідувач
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, заслужений
професор Львівського національного
університету імені Івана Франка,
Шаблій Олег Іванович, Львівський
національний університет імені Івана Франка,
кафедра економічної і соціальної географії,
завідувач
кандидат географічних наук, професор
Пушкар Іван Миколайович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені В. Гнатюка,
кафедра економічної і соціальної географії,
завідувач
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться 15 червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий "12" травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент Горішний П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Із здобуттям Україною незалежності підвищився інтерес суспільства до пізнання історичного минулого. З метою раціональної організації сучасної науки, її розвитку в майбутньому варто переосмислити й усвідомити досвід її становлення і розвитку в часовому та просторовому аспектах. Це завдання певною мірою можна розв’язати, вивчаючи питання виникнення і становлення наукових шкіл, що визначаються появою нових поглядів, ідей, концепцій. При дослідженні становлення та розвитку наукової школи важливо пізнати її генетичні джерела формування, наукові досягнення (як аргументи цього процесу) та доробок провідних вчених за період її розвитку.
Наукова школа є одним із важливих об'єктів вивчення історико-географічної науки, процесів її становлення і розвитку. Перегляд окремих методологічних аспектів із сучасних позицій дозволить об'єктивніше оцінити напрям і рівень розвитку географії, зрозуміти значення і роль видатних її представників у розвитку теорії й практики географічної науки.
Академік Академії наук України Максим Паламарчук увійшов у сучасну науку як один із засновників української школи економіко-географічних (суспільно-географічних) досліджень, яка виділяється в Україні розробкою ряду пріоритетних напрямків. Завдяки цій науковій школі поглиблено теоретико-методологічну базу соціально-економічної географії як науки, зокрема розроблено ряд теорій, концепцій, обґрунтовано нові наукові напрямки та здійснено прикладні суспільно-географічні дослідження. Тому вивчення наукової школи академіка М.М. Паламарчука, яка належить до визначних у суспільній географії України є актуальним і своєчасним.
Зв'язок із науковими планами, темами. Тема дисертаційної роботи тісно пов’язана з науково-дослідною роботою, що проводять на кафедрі суспільної географії Волинського державного університету імені Лесі Українки "Науковий потенціал української географії" та з темою кафедри географії України, краєзнавства і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка "Проблеми соціально-економічного розвитку регіонів України".
Метою дисертаційної роботи є аналіз процесу становлення і розвитку наукової школи академіка М.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО–ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВОЇ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. ПАЛАМАРЧУКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок